Tığ Oyası Yaparak Para Nasıl Kazanılır

24 Şub 2018
67
0
0
Tığ Oyası Yaparak Para Nasıl Kazanılır?

Tığ oyası, örgü gibi el işleri, geçmişten günümüze gelen, özellikle de Anadolu’da kadınların boş vakitlerini değerlendirmek maksadıyla yapmış olduğu bir tür el işidir. Fakat gelişen ve değişen günümüzde hanımlar hobiden ziyade, ev ekonomisine katkıda bulunmak, para kazanmak amacıyla bu işi yapmaktadır.

Tığ Oyası ile Para Kazanmak


Tığ oyası yaparak para kazanmak sanıldığı kadar zor değildir. Özellikle de bu konuda bir yeteneğiniz ve bilginiz varsa, geriye kalan tek şey günümüz teknolojisini verimli bir şekilde kullanmaktır. Eğer tığ işi yapmayı bilmiyorsanız dahi, bilgi ve teknoloji çağında yaşadığımızı unutmamalısınız. Tığ oyası ve dantellerini yapabilmek için internet üzerinden yardım alabilir ve kolaylıkla öğrenebilirsiniz.
Ev hanımları tarafından evde oturdukları yerden örgü, el işi, dikiş vs. yaparak satmak aslında uzun zamandır uygulanan bir uygulamada olan bir yöntemdir. Geçmişle bugün arasındaki tek fark, gelişen teknolojidir. Geçmişte yapmış olduğunuz tığ modellerini yalnızca yakınlara satarken, bugün kilometrelerce uzaklıktaki müşterilere ulaşabilmek dahi mümkündür.

Para Kazanmanın İnternet Yolu


Günümüzde para kazanabilmenin en önemli yollarından biri internet ortamıdır. Ticari amaçlı açacağınız bir blog, instagram hesabı, sosyal medya kanallarında yapmış olduğunuz reklamlar sayesinde pek çok kitleye ulaşabilmeniz mümkündür. Örneğin; açmış olduğunuz sosyal medya hesabında el işi oyalarınızı sergileyebilir, reklamlarını yapabilir ve siparişlerinizi toplayabilirsiniz. Çevrenizin de yardımı ile pek çok insana ulaşabilir ve sonrasında almış olduğunuz siparişlere yetişemeyecek kadar yoğun bir hale gelebilirsiniz. Üstelik böylelikle tahmin ettiğinizden daha fazla para kazanabilirsiniz.
 
Benzer konular Forum Tarih
G Blogcular-Genel 0

Benzer konular