Steemit ile Para Kazanma - 1 Makale ile Min.30 Lira Kazanmak!

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İnternetten Para Kazanmak kategorisinde Sauron tarafından oluşturulan Steemit ile Para Kazanma - 1 Makale ile Min.30 Lira Kazanmak! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,835 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İnternetten Para Kazanmak
Konu Başlığı Steemit ile Para Kazanma - 1 Makale ile Min.30 Lira Kazanmak!
Konbuyu başlatan Sauron
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Sauron

Sauron

Kayıtlı Üye
3 Mar 2018
3
0
0
Offline
Öncelikle Steemit Nedir?

Steemit Blockchain tabanlı bir sosyal medya platformudur. Steemit'i diğer sosyal medya platformlarından ayıran özellik ise kullanıcılarının yayınladıkları içerikler için ödül almalarıdır. Bu ödülleri Türk Lirasına çevirebilirsiniz.
Steemit'i Daha Detaylı Tanımak İçin Tıklayın


Steemitte herhangi ref sistemi vs. yoktur. Şu an toplam üye sayısı 815 Bindir. Türkler olarak şu an 1000'e yakın hesap bulunuyor.
Alt kısıma bir görsel ekliyorum. Bu görselde gördüğünüz kırmızı kutuların içerisinde yer alan değerler o postun ne kadar kazanç getirdiğini gösterir. $ Yazmasına bakmayın oradaki $ "Steem Dollars" anlamına gelmektedir ve güncel Steem Dollars değerini BURADAN öğrenebilirsiniz.


Küçük bir hesaplama ile $80 kazanmış post ile ne kadar TL kazandığımızı görelim.
Hesap yaptığım an Steem Dollars 13,40 Lira (1 ay öncesine kadar 30-35 lira civarındaydı şu an bu rakam düşmüş halidir.)
Bu oranlarda $80 olan post bize 530 lira kazandırmış oldu. (Tüm kesintiler çıktıktan sonra elimizde kalacak ücret budur.)


Evet arkadaşlar bu anlattığım kazançlardan çok daha fazlasını kazananlar var tabiiki, o yüksek kazanan kişilerin tamamı tahmin edebileceğiniz gibi yabancı insanlardan oluşmaktadır.


Türkler olarak Steemit topluluğunda oldukça az sayıdayız ve güçsüz kalsak da TR topluluğunun en büyük hesabı olan @kusadasi ekibi oluşturdukları projelere katılan her üyeye ortalama 5-20 arasında bir ödül veriyor.Yaklaşık 30-120 lira

Projeler Ne Hakkında Oluyor?

Şu ana kadar 19 proje yayınlanmıştır ve güncel olarak 18. ve 19. projelere katılım sağlanıyor. Her proje ortalama 4-5 gün içerisinde bitiyor ve proje yayınlandıktan günden itibaren bitiş gününe kadar katılan tüm üyelere oyları dağıtılıyor. Özenle yazılmış yazılar daha fazla oy alıyor tabii. En son yayınlanan projeye katılım yaklaşık 450 farklı post ile olmuştur.

Çoğunlukla kripto paralar hakkında oluyor ama arada genel konularda da proje paylaşımı yapılıyor. Örnek vermek gerekirse, Bitcoin hakkında düşünceleriniz nedir?

Projelere katılanların uyması gereken birkaç kural da bulunuyor. Bunlar birkaç kolay adımdan oluşuyor.


1.Yazacağınız yazınızın altına 'cointurk' etiketini yazınız. (sırası önemli değil)
2.Bu yazının altına projeyi katıldığınızı anlamamız için yorum yazınız.
3.Kendi yazınızın yanına başlık olarak [Cointurk 19. Projesi] 'ni ekleyiniz. ( Kendi yazınızın başlığı + [Cointurk 19. Projesi] )
4.Bu yazıya oy veriniz ve resteem yapınız.
5.Discord kanalına katılarak proje başlığına discord idnizi yazmalısınız. ( Discord katılım https://discord.gg/nX8SxYn )
Not: Multi hesap yasaktır. Kısa süre içerisinde tespit edilip bir daha hiçbir şekilde projelerimize katılamayacaktır. Ayrıca downvote atılarak hesaplarınızın itibar puanı düşürülecektir ve tüm kazançlarınız geri alınacaktır.

Steemit'e Kayıt Olmak İçin Tıklayın
Steemit @kusadasi Blog Sayfası
Steemit Kendi Blog Sayfam

Projeler Hakkında Herhangi Bir Soru İçin Discord

Discord iletişim: [MENTION=356]Sauron[/MENTION]Bey (Jumbo-T)#0259