Tahıl Yemek Zayıflatır Mı

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Blogcular-Genel kategorisinde Gizem tarafından oluşturulan Tahıl Yemek Zayıflatır Mı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,060 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Blogcular-Genel
Konu Başlığı Tahıl Yemek Zayıflatır Mı
Konbuyu başlatan Gizem
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gizem

Gizem

Kayıtlı Üye
24 Şub 2018
67
0
0
Offline
Tahıl Yemek Zayıflatır Mı?
Günlük hayatın ve modern yaşamın dayattığı güzellik algısı ne yazık ki insanların kendileriyle küsmesine ve çoğunlukla fazla kiloları olduğunu iddia eden insanlar için diyet yapma zorundalığına sebep oluyor.
Diyetisyenlere ücret ödemek istemeyen kimseler ise kulaktan dolma bilgilerle kendi kendilerine bu kilolarından kurtulma yoluna gidiyorlar ancak sağlıklı bir yol olup olmadığı elbette tartışılmalıdır.

Son zamanlarda trend haline gelen gevrekler, kilo vermek isteyen kişiler tarafından öğle veya akşam öğünü olarak tercih ediliyor ancak bir gevreğin kocaman bir öğün yerine geçmesi ne kadar doğrudur?
Sağlıklı kilo vermek için bunlardan her gün bir kase tercih edilmesi, bir uzman eşliğinde kişiye özel hazırlanmış bir beslenme listesinin tüketilmesi ve düzenli olarak spor yapılması önerilmektedir.

Çok doyurucudur ve ara öğünlerde tercih edildiğinde ilgili kişinin iştahını keserek diğer öğüne kadar herhangi başka bir şey yemesini engellemektedir. Sindirime yardımcıdır ve içerdiği bol lif sayesinde yağların vücuttan atımını kolaylaştırmaktadır.
Tahıl Nedir?

Tahıl nedir? sorusuna hemen cevap verecek olursak; diğer bir adıyla hububat olarak anılan tahıllar, mısır, arpa, çavdar, buğday, yulaf ve pirinç gibi bitkilerden hasat yoluyla elde edilen tohumların tamamına verilen, genel bir isimdir. Tahılın faydaları oldukça fazla olup, farklı tahıl ürünlerinin düzenli bir şekilde tüketilmesi, vücut sağlığı açısından son derece önemlidir.
Tahılın faydaları nelerdir?
• Tahıllar insan sağlığı için oldukça yararlı besin kaynakları olup, tahılın faydaları aşağıdaki gibidir.
• Menopoz döneminde, menopoz nedeniyle yaşanabilecek depresyon belirtilerini en aza indirmektedir.
• Tokluk hissi vermesi, tahılın faydaları arasında yer almaktadır.
• Tam tahıl taneleri, besin değerlerini kaybetmedikleri için oldukça faydalıdır. Zayıflamaya yardımcı bir besin olma özelliği, tahılların faydaları arasında yer almaktadır.
• Kansere karşı faydalı gıda maddesidir.