SSL Olmayan Siteler Artık Üvey Evlat!

  • Forum Sayfamızda alakasız web sitesi paylaşımı, backlink, hacklink amaçlı paylaşımlar yöneticilerimiz tarafından tespit edilip silinebilir.

apollon

Kayıtlı Üye
1 Ara 2017
20
0
0
mynet.site
Teknoloji'nin hızla ilerlemesi ile arama motorları kendilerini dahada geliştirerek, web sitelerinin kolay kullanımlı ve güvenilir hizmet sunmasına %100 önem vermeye başladı.
Gelişen teknoloji'de hayatımızın her alanında yanımızda taşıdığımız cep telefonu, tablet, ipad, notebook vb. cihazlara uygun web sayfalar oluşturulması için 'mobil uyumluluk' zorunluluğu getiren Google, şimdi de SSL Sertifikasını zorunlu koşmuş bulunuyor.

Web sitelerdeki güvenlik duvarı için oldukça önemsediği kullanıcı güvenliğini dahada üst düzeye çekmek isteyen Google artık SSL sertifikası olmayan sitelere üvey evlat gözü ile bakmaya başladı, başlayacak.

Eğer bir e-ticaret siteniz var ise ciddi anlamda zarar görebileceğinizi buradan duyurmak istedik. SSL'e geçilmediği takdirde anahtar kelimelerinizde büyük düşüş göreceksiniz ileriki zamanlarda. Şimdiden bu konuyu önemsemeniz, gerekeni yapmanız sizi mağduriyetten kurtarabilir.