Sitelerde Özgün İçeriğin Önemi ve Avantajları[

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Arama Motoru Optimizasyonu kategorisinde ancient25 tarafından oluşturulan Sitelerde Özgün İçeriğin Önemi ve Avantajları[ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,874 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Arama Motoru Optimizasyonu
Konu Başlığı Sitelerde Özgün İçeriğin Önemi ve Avantajları[
Konbuyu başlatan ancient25
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gjz0

ancient25

Kayıtlı Üye
23 Tem 2018
34
0
0
Offline
Sitelerde Özgün İçeriğin Önemi ve Avantajları

Sitelerde Özgün İçeriğin Önemi ve Avantajları

İnternet dünyasında çok sayıda bulunan web siteleri, gün geçtikçe daha da artmaktadır. Sanal dünyada yer alan web sitelerin büyük bir çoğunluğunun para kazanma amacı ile yaptığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Site içindeki hizmet ve site üzerinde yayınladığı içerik bakımından web siteleri farklı sektörler dahilinde oluşturulmaktadır. Ve günümüzde birçok site kopyala / yapıştır yapmaktadır.

Peki özgün makalenin önemi nedir?


Özgün yazdığınız içerikleri, sıfır olarak tertemiz şekilde sitenizin daha hızlı indexlenmesini sağlamaktadır. Çünkü bir çok aynı içeriği kopyala yapıştır yaparak siteme girerken, bu siteler arasında hızlı indexlenme yönünden büyük bir rekabet yaşanmaktadır. Önce indexlenen site her zaman daha avantajlıdır. Ancak özgün girilen içerik ise, hiçbir yerde olmadığı için daha doğrusu Google üzerinde önceden indexlenmediği için daha hızlı indexlenir.

Bunun yanında internet kullanıcıları tarafından daha sevilmesini sağlar. Çünkü aynı içeriği görmekten kullanıcılar sıkılmakta, aradığı şeylere daha yararlı ve daha farklı cevaplar beklemektedir. Bu yüzden dolayı sitenize girdiğiniz bir cümlenin bile özgün olmasına özen göstermelisiniz. Bunun yanında özgün tasarımında önemini kolaylıkla anlayabiliriz. Yine internet kullanıcıları alışıla gelmişten daha farklı tasarımlar gördüğünde, o siteyi beğenebilmektedir. Bu yüzden içerik çok önemlidir.Bu sayede Google arama motorlarında daha üst sıralara çıkabilirsiniz.Bu sayede marka bilinirliğiniz,reklam gelirleriniz artar.Ziyaretçi sayılarınızda da büyük bir artış alırsınız.İçeriği yazarken seçici ve başkasının kullanmadığı bir başlığı seçmelisiniz yani özgün bir başlık olmalı. Çünkü ziyaretçiler Google üzerinde arama yaparken bir başlık yazıcaklar.Bu sayede karşılarına bir sürü link çıkıcak.Makalenizde kullanıldığı başlık eğer ilk iki sayfada ise sizin açınızdan çok daha avantajlı olucaktır.Bu sayede yazdığınız makaleler daha popüler hale gelicek.Ve internet kullanıcıların sitenizde kalıcı olarak kalmasını sağlayacaktır.Bütün kullanıcılar yazcağınız makaleleri takip edicek.Ve sonrasında bu ziyaretçi sayısı ikiye üçe katlancaktır.Bu yüzden makale başlığı ve içerik arasında doğrudan bir bağlantı vardır.Başlık ile içerik birbirleriyle alakalı olmalıdır.Çünkü birçok ziyaretçi siteye girdiğinde ilk önce başlığınıza bakıcak sonrasında içeriği okumaya başlayacaktır.Eğer başlık ile konu içeriği birbirleriyle alakalı değilse ziyaretçi daha makalenin sonuna gelmeden siteden çıkıcak.Ve sizin için olumsuz bir durum ortaya çıkacaktır.Bu yüzden makaleniz yazarken başlık ve içeriği özgün bir şekilde yazmalısınız.Kesinlikle başka sitelerden kopyala yapıştır yapmayın.


Sitelerde Özgün İçeriğin Önemi
 
Son düzenleme:

mastertayfun

Gümüş Üye
1 Eki 2018
52
0
0
Offline
Teşekkürler elinize sağlık. Çoğu içerik üreticisi bir yerlerden alıp yayınlıyor içeriklerini. Az bir değişiklik yaparak.
 

Benzer konular