Siri nedir ve nasıl kullanılır?

Superisi

Banned
17 Ocak 2018
103
0
0
ankara
www.oyungemisi.com
Günümüzde en çok tercih edilen ve fiyatı ile ağız uçuklatan akıllı telefon iphone Siri özelliği dolayısıyla çok ilgi görmektedir. Peki bu Siri nedir ve nasıl kullanılır? SİRİ iphone cihazına özellikte bir program olarak iphone kullanıcılarına asistanlık yapan bir programdır. Hey siri komutu vererek ya da ana ekran tuşuna basılı tutarak Siri ile iletişime geçebilirsiniz. Google den bakmasını istediğiniz veya aklınıza takılan soruları siriye sorarak cevabını rahatça öğrenebilirsiniz. Birisini aramak istediğinizde Hey Siri şu kişiyi ara dediğinizde anında arayacaktır. Yani siri sizin bakmak istediğiniz şeyleri veya olguları sesli şekilde size aktarmaktadır.

Siri nasıl kullanılır sorusunun cevabı bu kadar basittir işte. Sizi zorlayıcı bir yanı yoktur ve oldukça basittir. Sirinin sesini beğenmiyor iseniz eğer ayarlar kısmından ister erkek ister kadın sesi tercih edebiliyorsunuz. Size ihtiyaç duyduğunuz bilgileri vermekle kalmaz sadece. Siri nasılsın? Ne yapıyorsun? Gibi sorular yönelttiğinizde size gerekli cevabı vermekle kalmamakla birlikte size de halinizi hatırınızı sorarak size adeta bir sohbet arkadaşı olur. Siri uygulamalarla yüklemeyip sadece iphone ve ipad cihazının yeni sürümlerine özgü bir şey olmaktadır.

Siri nedir sorusunun cevabı aslında sirinin kesindedir . Çünkü malum ki bizden daha fazla şey bilmekte olup üstüne bizi bilgilendirmektedir. Siri tercih edebileceğiniz bir sohbet arkadaşı ve asistan.
 

Benzer konular