Script Nedir?

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Ücretsiz Scriptler kategorisinde Mac tarafından oluşturulan Script Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,803 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Ücretsiz Scriptler
Konu Başlığı Script Nedir?
Konbuyu başlatan Mac
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan batuhanqq

Mac

hic
Yönetici
WF-Yönetim
26 Kas 2017
36
0
6
ozankaraman.com
Offline
Programlama dilleri arasında kimi zaman sonuna script eklenmiş birtakım dilleri görebiirsiniz. Örnek olarak verecek olursak Javascript bunlardan birisidir. Script İngilizce olarak alfabe ya da kod anlamlarına gelmektedir. Dolayısıyla bir kodlama dili ile yazılan şeylere aslında script adı verilebilir.

Bir program ya da modül üretecek olduğunuzu düşünelim. Bu modülü üretmek için kullanacağınız kodların tümüne script adını verebiliriz. İşte bu scriptleri kimi zaman sizler direkt olarak yazıp üretebileceğiniz gibi kimi zaman da daha önce yazmış olanlardan hazır olarak alabilmeniz de mümkündür. Bu sayede bulunmuş ve uygulanmış şeyleri yeniden üretmek derdinde olmayacak ve kendinizi asıl odaklanmanız gereken hususlara verebileceksiniz. İşte script nedir sorusunun cevabı kısaca böyle özetlenebilir.