Programlama Dili Nedir? Ne İşe Yarar?

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Programlama kategorisinde Mac tarafından oluşturulan Programlama Dili Nedir? Ne İşe Yarar? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,253 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Programlama
Konu Başlığı Programlama Dili Nedir? Ne İşe Yarar?
Konbuyu başlatan Mac
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mac

Mac

hic
Yönetici
WF-Yönetim
26 Kas 2017
36
0
6
ozankaraman.com
Offline
Nasıl ki insanlar arasında iletişim kurmak için diller var ise bilgisayarlar ile iletişim kurmak için de programlama dilleri bulunmaktadır. Bu diller sayesinde insanlar bilgisayarlara yapmaları gerekenleri bir komut halinde ifade etmekte ve bilgisayar da bunları yerine getirmektedir.

Genel olarak 3’e ayrılan bu dillerin zorlukları farklılık göstermektedir. Alt, orta ve üst seviye olarak bilinen bu diller sayesinde uygulamalar ve programlar geliştirilebilmektedir. Bugüne kadar geliştirilen binlerce programlama dili mevcuttur. Ancak insan dilleri gibi bunların kullanım sıklıkları farklılık göstermektedir. Genel olarak kullanılan bazı programlar haricinde diğerlerinin kullanılması nadir olmaktadır. Bu sebeple genellikle insanların öğrendikleri program çeşitliliği de az olmaktadır.
 

Benzer konular