Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

27 Kas 2017
28
0
0
Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Günümüzde üniversite öğrencileri, ergin bireyler sınıfına girdiği için, birçok bankadan eğitim ve öğretim amaçlarıyla kredi kartı ve düşük faiz, uzun vadeli eğitim kredisi alabilmektedir. Birçok banka, üniversite öğrencilerine kredi ve kredi kartı vermektedir. Fakat bankaların öncelik verdiği ve her bireyin finansal yeterlilik durumu için bankaların sorguladığı KKB sokuru ve bireyin gelirini ispatlama durumudur. Günümüz üniversite öğrencilerinin içinde hem çalışıp, hem de eğitim görmekte olan öğrenciler bulunmaktadır. Ayrıca aylık net sabit geliri yani belgelenmiş kazancı bulunan öğrencilere, bankalar kredi ve kredi imkanı sunmaktadır.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankaların İsimleri ve Net Kesintileri Nelerdir?

Yapı Kredi Kredi Bankası Play Kart, 18-26 yaş arası herkes kullanabilmekte ve yıllık kart ücreti 20 TL'dir. Denizbank Paso Bonus, yıllık kart ücreti 28 TL, ayrıca 5 TL basım ücreti vardır. HSBC Bankası Kampüs Kart, 35 TL yıllık kart ücreti vardır. İş Bankası İşte Üniversiteli Kredi Kartı, yıllık 20 TL aidatı vardır. T.C Ziraat Bankası Ziraat Genç Kart, 500 - 1000 TL arasında limiti vardır. Vakıfbank Like Kredi Kartı, senelik 10 TL aidatı vardır. QNB Finansbank GO Kart, 10 TL basım ücreti ve 20 TL aidatı bulunmaktadır. Halkbank Genç Paraf Kredi Kartı, yıllık aidatı 60 TL, Akbank Exi26 Kredi Kartı, yıllık aidatı 15 TL'dir. Bunların yanı sıra Türkiye Ekonomi Bankası Üniversite TEB Kredi Kartı, üniversiteliler için en düşük kart ücreti alan bankalar arasındadır. ( yıllık 6,20 TL)

Öğrencilere Verilen Kredi Kartı Limiti Ne Kadardır?

Bankalar, üniversite öğrencilerine 500 TL ile 1000 TL arasında bir limit belirlemektedir. Fakat finansal olarak öğrenci eğer ödemelerini düzgün bir şekilde yaparsa belirtilen bu limitler 2000 TL - 3000 TL' ye kadar çıkmaktadır.