Makale Yazarak Para Kazanma

1 Kas 2018
4
0
0
Herkese Hayırlı Sabahlar;

Arkadaşlar bu siteye özel olarak yazdığım bir yazıdır. %100 özgün bir makaledir. Lütfen her foruma yapıştırılan kopyala yapıştır makaleler ile karıştırmayın.

Bu yazımda size Scorum isimli bir spor blogundan bahsedeceğim. Bu blog an itibarı ile 19 farklı domain üzerinde hizmet vermektedir ve dünya üzerinde konuşulan 17 dilde yayın yapmaktadır.

Teknik olarak ifade etmek gerekirse sitenin kuruluş amacı "makale yazarak kripyo para madenciliği" yapmaktır.

Konuyu basitçe anlatmak gerekirse; spor ile alakalı benzersiz içerikler üretip veya üretilen içeriklere benzersiz yorumlar yapıp para kazanmaya yarar. Para kazanabilmeniz için site üyelerinin yazılarınızı veya yorumlarınızı beğenmesi gerekir.

Ben böyle anlatınca "ya kimse yazımı veya yorumumu beğenmezse? Verdiğim emek boşa mı gidecek?" soruları geliyor.

Öncelikle belirtmeliyim ki sizi biri oylayınca yada siz birini oyladığınızda (yani beğendiğinizde) yazının kazandığı paranın %25'i oy verene ödeniyor. Yani siz bir yazıya oy verdiniz ve yazı sizin oyunuzdan dolayı 5 SCR kazandı ise bunun 1 SCR'si size ödeniyor. Bu sayede üyeler ıy vermeye teşvik ediliyor.

SCR dediğimiz şey ise bu sistemin kazandırdığı kripto paranın adı. Şuan Openledger, Hıtbit ve Sistemkoin gibi borsalarda işlem görüyor.

Sitede referansla üye olma diye birşey yok. O sebeple canınız nereden isterse oradan üye olun. Ama site hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz internetten para kazanmak isimli makalemizi okuyabilirsiniz.
 
1 Kas 2018
4
0
0
Sanıldığı kadar kolay olmayan iş. Blog açam, yazı yazam, parayı kıram :d
Kesinlikle haklısınız. Özgün olmayan yazıları paylaşmanız halinde sistem size paranızı ödemiyor. Yani öyle kolay yoldan para kazanma diye birşey yok. İnternette para kazanmanın hiçbir yasal yolu KOLAY DEĞİLDİR.