Joomla nedir?

29 Nis 2018
174
0
16
İzmir

İçerik yönetim sistemi (İYS) nedir?

İçerik yönetim sistemi, yerel bir kütüphanede kitapların kayıtlarının tutulması ve depolanması gibi web sitenizdeki içeriğin her bir parçasının kayıtlarını saklayan bir yazılımdır. İçerik basit metin, resimler, müzik, video, belgeler ya da düşündüğünüz herhangi birşey olabilir. İYS kullanmanın en belirgin avantajı yönetim için herhangi bir teknik bilgi ya da deneyim gerektirmemesidir. İYS içeriğinizi yönettiği sürece sizin yapmanız gerekmez.

Joomla! ile yapılan bazı gerçek örnekler nedir?

Joomla! tüm dünyada her şekilde ve boyutta güçlü web siteleri için kullanılmaktadır. Örneğin:

• Şirket web siteleri ya da portalları
  • Şirket iç ve dış ağları
  • Çevrimiçi haber bültenleri, gazeteler ve yayınlar
  • e-Ticaret ve çevrimiçi rezervasyonlar
  • Hükümet uygulamaları
  • Küçük iş yeri web siteleri
  • Ticari amaç güdmeyen ve organizasyonların web siteleri
  • Topluluk tabanlı portallar
  • Okul ve ibadethane web siteleri
  • Kişisel ya da ailevi sayfalar

Tüm bu harika özellikleri hemen bugün kullanmaya başlayın.

Kimler Joomla! kullanıyor?

Milyonlarca web siteleri, Joomla! ile güçleniyor.
Joomla! Vitrin Rehberinden, Joomla! kullanan şirketlerin örneklerini keşfedin.

Bir müşteri için bir site oluşturmam gerekiyor. Joomla! bana nasıl yardımcı olacak?

Joomla! gelişmiş bir kullanıcı olmasanız bile kurulumu ve kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Birçok Web barındırma hizmeti tek tıklamayla kurulum hizmeti de sunar, yeni sitenizi birkaç dakika içinde çalıştırıp kullanın.
Web tasarımcısı veya geliştiricisi olarak Joomla'nın kullanımı çok kolaydır ve müşterileriniz için hızlı bir şekilde siteler oluşturabilirsiniz. Sonra, az miktarda öğretimle, müşterilerinizin kendi sitelerini kendileri kolayca yönetmelerini sağlayabilirsiniz.
Müşterilerinizin özel işlevlere ihtiyacı varsa, Joomla! son derece genişletilebilir ve binlerce uzantı (çoğu ücretsiz olarak GPL lisansı altında) Joomla! Eklentililer Dizinin'de mevcuttur.

Joomla! desteğinin sürekli olacağından nasıl emin olabilirim?

Joomla! dostu kullanıcıların ve eklenti geliştiricileri ile her geçen gün büyüyen bir topluluğunun kanıtıdır. Şu anda mevcut en popüler açık kaynak İYS (CMS)'dir. Joomla'nın temeli 2000 yılına dayanıyor ve 200.000'in üzerinde topluluk kullanıcısı ve katılımcısı ile geleceği ödüller kazanmış Joomla Projesi için parlak görünüyor.

Ben geliştiriciyim, Joomla'yı kullanabileceğim gelişmeler nelerdir?

Birçok şirket ve kuruluşun, Temel Joomla! paketinde mevcut olanın ötesinde gereksinimleri vardır. Bu gibi durumlarda, Joomla'nın güçlü uygulama çerçevesi, geliştiricilerin Joomla'nın gücünü hemen hemen sınırsız yönde genişletir ve gelişmiş eklentiler oluşturmalarını kolaylaştırır.

Temel Joomla! Çerçevesi (Framework), geliştiricilerin hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmalarını sağlar:

• Envanter kontrol sistemleri
  • Veri raporlama araçları
  • Uygulama köprüleri
  • Özel ürün katalogları
  • Entegre e-ticaret sistemleri
  • Karmaşık iş dizinleri
  • Rezervasyon sistemleri
  • İletişim araçları

Joomla! PHP ve MySQL tabanlı olduğundan, herkesin kullanabileceği, paylaşabileceği ve destekleyebileceği açık bir platformda güçlü uygulamalar geliştirebilirsiniz. Joomla! Çerçevesi (Framework) kullanım hakkında daha fazla bilgi edinmek için Joomla! Geliştirici Ağı'nı ziyaret edin.

Joomla! benim için doğru çözüm gibi görünüyor. Nasıl başlarım?
Joomla! herkesin özgürce ulaşabilabileceği GPL lisansı altında açık kaynak bir çözümdür. Temel bilgileri öğrenmek için Joomla! ile Başlarken bölümünü okuyun.

Joomla'yı kendiniz kurmaya hazırsanız:
1. Joomla'nın en son sürümünü indirin.
Joomla! İndirme sayfasında bulabilirsiniz. Herhangi bir yardıma ihtiyacınız varsa, resmi forumlarımızı ve belgelerimizi ziyaret edin. Eğitim videolarını da izleyebilirsiniz.
Şimdi Joomla! indirin >>