Bloglarınızdan Para Kazanın

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İnternetten Para Kazanmak kategorisinde mrtkrk tarafından oluşturulan Bloglarınızdan Para Kazanın başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,862 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İnternetten Para Kazanmak
Konu Başlığı Bloglarınızdan Para Kazanın
Konbuyu başlatan mrtkrk
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan faruk16

mrtkrk

Kayıtlı Üye
17 Mar 2018
9
0
0
Offline
İnternetten blog yazarlığı yaparak para kazanabileceksiniz. Günümüzde bloglar hem hobi olarak hemde ticari amaçlı olarak kurulmaktadır. Sizlerde var olan bloglarınızı ticari bir konum hale getirebilirsiniz.

Bloglarınıza her gün düzenli bir şekilde özgün makaleler ekleyip, makale konunuzla alakalı ziyaretçi trafiği oluşturduğunuzda google adsensten para kazanabilirsiniz. Ya da bloglarınızda bir ürünle alakalı makaleler yazıp bu ürünün satış ortaklığını yapabilirsiniz.

Satış ortaklığı, bir ürünün tanıtımını yaparak ürünün satılmasını sağlayarak komisyon kazanmaktır. Bunun için satış ortaklığı hizmeti veren platformlara üye olmalısınız. Yurtdışı ve yurt içi satış ortaklığı platformlarından birine üye olarak hemen komisyon kazanmaya adım atabilirsiniz.

Bloglunuz üzerinden ayrıca makale yazım hizmeti bölümü açıp, makale yazdırmak isteyenlerin makalerini yazarakta kazanabilirsiniz. Bunun için blogunuzda makale yazım hizmeti şeklinde bir sayfa açıp,makale ücretinizi, makaleleri nasıl yazacağınızı ve iletişim bilgilerinizi yazacaksınız.

Makale yazarken ücretlerini alt düzeyde tutmayın, bugün piyasada 100 kelimelik bir makale 1 TL’ye yazılmaktadır. Sizlerin 1.5 ve 2 TL gibi rakamlarla yazmanızı tavsiye derim.

Ultra kaliteli içerik sağlarsanız ve müşterileriniz makalelerinizi beğenirse zaman içerisinde ufak ufak makale ücretlerinizi arttırabilir internet kazançlarınızı arttırabilirsiniz.

İnterneti kullanarak bloglarınız üzerinden kazanç sağlamak tamamen sizin isteğinize, düzenli ve özverili bir çalışmanıza bağlıdır. Bir gün içerik girip, beş gün içerik girmemezlik yapmayın. Çünkü arama motorları güncelliği sevmektedir ve onun için her zaman bloglarınızı içeriklerle güncelleyin. Bunu şöyle düşünün; ünlü birinin youtube kanalı var, uzun bir zaman o ünlü Youtube’a video atmıyorsa takipçileri belli bir süreden sonra takipten çıkar. Ve o ünlünün youtube kazançları düşer. Burada da arama motorlarına her gün içerik yüklemeliyiz ki arama motorları sizlerin bloglarını sıralamaların altına düşürmesin(aslında arama motorları sizi takipten çıkıyor).

Arama motorlarında en alt sıralamalarda olmak hem ziyaretçi kaybı hemde kazanç kaybıdır. Ama bazı siteler sıralamalarda allta olduğu halde 1. Sıralamadaki siteden daha çok ziyaretçi trafiği sağlamaktadır. Bu nasıl yapılmaktadır? Tabi ki de arama motoru optimizasyonu teknikleriyle. Bunun için kazanç sağlayacınız bloglarınız için Seo(Arama Motoro Optimizasyonu-Search Engine Optimization) konusuna hakim olmanızı tavsiye ederiz.

Kaynak: İnternetten Para Kazanma Yollarını Anlatan Blog
 

alibulut

Kayıtlı Üye
6 Nis 2018
22
0
0
Offline
güzen anlatım faydalı bilgi teşekkürler sonuna kadar okudum satış ortaklığı fena fikir dil :)