Bitcoin - Etherium Madenciliği Yaparak Para Kazanın

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İnternetten Para Kazanmak kategorisinde fghf9hh tarafından oluşturulan Bitcoin - Etherium Madenciliği Yaparak Para Kazanın başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,778 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İnternetten Para Kazanmak
Konu Başlığı Bitcoin - Etherium Madenciliği Yaparak Para Kazanın
Konbuyu başlatan fghf9hh
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan fghf9hh

fghf9hh

Kayıtlı Üye
15 Ara 2017
1
0
0
Offline
Merhaba arkadaşlar;
Bildiğiniz üzere son zamanlarda kripto para ve madenciliği ünlenmeye başladı.
Tabi haliyle kripto madenciliği hakkında onlarca web sitesi açıldı.
Ve yine Bildiğiniz üzere Bitcoin, Ethereum, Monero gibi kripto paraları kazanabilmek için mining yani kazım yapmanız gerekmekte.


ÜCRETSİZ ÜYE OLMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN

Önerim Kesinlikle Monero yani XMR üretmenizdir hem değeri yüksek hemde üretilmesi çok kolay

E tabi bu kazım işlemleri çok güçlü bilgisayarlar üzerinden yapılmakta fakat sizde evinizdeki bilgisayardan yada sahip olduğunuz sunucu, VDS vs. kullanarak mining yapabiliyorsunuz.
Direk bilgisayarınız üzerinden mining yapmak zor olsa da büyük sunucuların/bilgisayarların yapmış olduğu mining bünyesine siz de katılarak kendi mining işlemlerinizi yapabiliyorsunuz.
Şimdi bahsettiğim bu mining işlemlerini yapabileceğiniz web sitesi olan MinerGate hakkında bilgi vericem.
MinerGate; dünya çapında oldukça bilinen mining yapan bi şirket.
Kendi masaüstü veya mobil uygulamalarını kullanarak siz de bu havuza dahil olabiliyor ve kendi mininginizi yapabiliyorsunuz.
Bunun için ilk önce web sitesine gidip üye olmanız ve ardından Buradan Download kısmına giderek uygulamayı indirmeniz gerekmektedir.

Cihazınıza uygun uygulamayı indirip açtıktan sonra aşağıdaki alandan üye olduğunuz e-mailiniz ile giriş yapmanız gerekmektedir.
Uygulamaya giriş yaparken şifrenizi sormuyor sadece e-mail ile giriş yapabiliyorsunuz. Şifreyi web sitesine girişte istiyor.Uygulamaya giriş yaptığınız anda otomatik kazım başlıyor, ilk olarak default olarak Monero kazmaya başlıyor fakat siz Monero yerine başka birşey kazmak istiyorum derseniz üst menüdeki kazma şeklindeki menüyü seçin ve ardından çıkan ekrandan kazmak istediğiniz kripto parayı seçip kazım yapabilirsiniz.

Kazım yapmak istediğiniz kripto parayı belirledikten sonra yandaki seçeneklerden soldakinde RAM'inizin sağdakinde ise ekran kartınızın kaç GB'ını kazım yapmak için kullanmak istediğinizi seçin.Benim bilgisayardaki ekran kartı kazım yapacak kadar becerikli olmadığı için sağdaki alanda "Not Available" diyor, dolayısıyla ekran kartı ile kazım yapamıyor sadece RAM ile yapabiliyorum.

Kazım alanındaki değerlerin üstündeki şu anki kazım gücünüzü alttaki ise geçmiş 10 saniyelik ortalamanızı belirtiyor.Daha sonrasında uygulamayı küçültüp arka planda çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Uygulama bildirim alanından çalışmaya devam ediyor ve durdurmak istediğiniz zaman bildirim alanından uygulamayı büyüterek durdurabilirsiniz.

Uygulama üzerindeki işlemler bu kadar şimdi gelelim web sitesine

Web sitesinden hesabınıza giriş yaptığınız zaman sizi direk Dashboard yani Hesabım kısmına yönlendiriyor.

Dashboard kısmında hangi coinden ne kadar kazıyorsunuz, toplamda kaç para kazandınız, uygulamayı kullanan kişilerin o coin havuzundaki toplam güçleri, toplam kaç kazıcınız şu anda çalışıyor gibi bilgileri görebilirsiniz.

Coin mining yaparak kazandığınız para o coin cinsinden gösterilmekte, yani örneğin Monero kazıyorsanız Monero kısmındaki kazandığınız para BTC türünden değil Monero cinsindendir.

Bloklar onaylandığında yani ortalama 24 saatte kazandığınız coin BTC'ye çevrilir ve hesabınıza eklenir.

Calculator kısmına girerek ne kadar kuvvetli kazımın ne kadar para kazandıracağını hesaplayabilirsiniz.

Tüm hesaplamalar BTC üzerinden yapılıyor.

Yani örneğin 10 000 H/s gücündeki bi bilgisayarınız ile hangi coinden saatte/günde/haftada ne kadar kazanacağınızı hesaplayabilirsiniz.

Monero, Ethereum, Ethereum Classic, FantomCoin gibi madencilikleri kendi bilgisayarınız/sunucunuzu kullanarak yapabiliyorsunuz fakat Bitcoin madenciliği yapabilmek için bulut madenciliği almanız gerekmekte. Yani Bitcoin'i kendi sisteminizi kullanrak kazamıyorsunuz.
Cloud mining alabilmek için ise Cloud mining satın alma alanına girerek alabilirsiniz.