Akustik Kapı Uygulamaları

Ayhan

Banned
22 Ocak 2018
39
0
0
www.katlanircatimerdiveni.com
Günümüzde birçok işletmenin ve evlerin ihtiyacı haline gelmiş ses yalıtımı farklı araçların kullanımıyla sağlanmaktadır. Ses yalıtan kaplamalar, süngerler, kapılar ve paneller bunlardan bazılarıdır. Ses yalıtımı düzenlemesi iki temel nedenle yapılmaktadır. Birincisi dışarıdan gelen sesleri azaltmak, diğeri ise ortamda bulunan seslerin dışarıya çıkmasını engellemektir. Özel olarak sesle ilgili sunumların yapıldığı salonlarda veya film, dizi ve ses stüdyolarında yalıtımın bir amacı da istenen kalitede bir ses elde edilmesidir. Bu alanlarda kullanılan yalıtım malzemeleri yankıyı engeller, aşırı frekansların ya da çınlamanın önüne geçer.

Ses yalıtımı denince akla gelen önemli ürünlerin başında akustik kapı tasarımları gelmektedir. Birçok ortam için kaçınılmaz bir ihtiyaç haline gelen akustik kapılar özel olarak tasarlanmış en yararlı yalıtım unsurlarından biridir. Televizyon, sinema ve ses stüdyolarında mutlaka kullanılması gerekilen araçlardan biri olan akustik kapıların günümüzde yaygın olarak kullanıldığını görüyoruz. Etkinliklerin düzenlendiği salonlarda, radyo odalarında, bazı sinema ve simultane merkezlerinde akustik kapılar gürültüyü minimize etme anlamında oldukça yararlı bir araç olarak karşımızda çıkmaktadır.

Akustik kapılar içerisinde bulunan ses kesici katmanlarla birlikte imal edilmektedirler. Kaliteli ve sağlam olması gereken bu kapıları uzun ömürlü olarak kullanmak için deneyimli firmamızla irtibata geçebilirsiniz. Yalıtım sektörünün öncülerinden olan firmamızda deneyimli ekibimiz ihtiyacınız olan kapının belirlenmesi ve montajı işlemlerini hızlı bir şekilde yerine getirecektir. Detaylı bilgi için irtibat numaralarımızdan bizi arayabilirisiniz.
 

Benzer konular