adf.ly para kazanma

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İnternetten Para Kazanmak kategorisinde cans4710 tarafından oluşturulan adf.ly para kazanma başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 864 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İnternetten Para Kazanmak
Konu Başlığı adf.ly para kazanma
Konbuyu başlatan cans4710
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan cans4710

cans4710

Gümüş Üye
2 Tem 2018
55
0
0
chladm.blogspot.com
Offline
Adf.ly bir PTC link kısaltma servisidir. Son derece güvenilir olan bu şirket sizlere kazanç için kolay bir yol oluşturmaktadır.

Adf.ly nasıl çalışır?
Adf.ly bir PTC (pay to click) servisidir. Linkleri kısaltarak linklerden para kazanmanızı sağlar. İçeriği görüntüleme gereğiniz yoktur. Sadece sayacın çalışması Adf.ly den kazanmanıza yetecektir.

Güvenilir mi?
Hepimizin kafasını kurcalayan soru bu. Güvenilir mi? Yazının başında da dediğim gibi sistem oldukça güvenilir. Ancak şöyle bir durum var. Sistem içinde sistem kurarsanız kazancınız gün içinde mükemmel içinde artabilir.

İnternetten para kazanmayla ilgili bir çok site bulunuyor. Tıklama Başı Ödeme, Gösterim Başı Ödeme, Bin Gösterim Başı Ödeme, Başarılı Üyelik Başı Ödeme gibi bir sürü yöntem var.

Adfly ‘ın çalışma yöntemi ise link üzerine kurulu. Diyelim ki bir internet siteniz var. Farklı yerlere linkler veriyorsunuz. Yazdığınız makale kaynakları olabilir, İndirtmek istediğiniz bir program içerik olabilir, yönlendirmek istediğiniz bir yer olabilir.
Hatta kendi siteniz içerisindeki farklı yerlere erişim için bile olabilir. Ben 2 sitemde kullanmaktayım. Bu linkleri adf.ly ile değiştirerek kullanıcılarınızı aynı yere yönlendiriyorsunuz fakat artık para kazanabiliyorsunuz. adf.ly 1000 ödeme başı ödeme oranlarını günlük değiştirir. Örneğin Türkiye için olan oranı buraya tıklayarak görebilirsiniz. Türkiye oranları diğer ülkere göre elbette düşük fakat adfly ‘ın Türkiyede zamanla reklamcı ve reklam ağı pazarı büyüdükçe bu oranlar iyileşecektir.

İpuçları ve Ayarlar
* Adf.ly link bazlı bir reklam ağı fakat farklı reklam yöntemlerini de destekliyorlar.

* Link bazlı ağınızı kurarken eğer html programlama bilginiz yeterliyse Tools kısmından Easy Link ile tüm sitenizdeki linkleri otomatikleştirebilirsiniz.

* İşim kolaylaşsın sitede ne kadar link varsa otomatik oluşsun derseniz Tools kısmından Full Page Script kullanabilirsiniz.

* Detaylı istatistik takip etmek isterseniz sitenizin Google Analytics ID sini Tools kısmındaki Google Analytics kısmına girmeniz yeterlidir. Fakat size tavsiyem bunun içi yeni bir Analytics profil açıp kullanmanız çünkü istatistikleri şişirip karıştırıyor. Aynı profilde site istatistiğiyle reklamların istatistiğini birleştirmeyin:

* Sitenizdeki en çok talep edilen ve okunan sayfaları tespit edip o sayfalarda adf.ly linkleri oluşturun. İnsanların istediklerine cevap verirseniz gelirleriniz artar.

Site tavsiyeleri
Şimdi elinizde bir site olabilir veya olmayabilir. Bu işten nasıl para kazanırım nasıl bir yapı ve ne sitesi kurarım diye düşünüyor olabilirsiniz. Size bu konuda biraz örnek vereceğim.

Adf.ly gibi link bazlı reklamlardan paza kazanana kişiler çoğunlukla indirme bazlı siteler kuruyor. Örneğin Yüksek oranda gördüğüm siteler arasında oyun, oyun modları, oyun eklentileri bulunuyor. Minecraft oyunu forumlarında en çok kullanılan link reklam ağı adf.ly dır.

Aslında Dünyanın en sağlam link reklam ağı Adf.ly desek yanlış olmaz. Bazen ödeme oranları düşüyor olsa da ondan sağlam ve ödemelerini düzenli yapan bir firma yok.

İçeriğe tekrar dönecek olursak; indirme bazlı bir site kurabilirsiniz. Bu indirmeler program, dosya, kitap, dergi, makale ..vb artık ne konuda yapacağınız size kalmış. İnsanlar ihtiyaç duydukları şey için sitelerinizi gezerler bunu unutmayın. Onların aradıklarına cevap veren içerikleriniz oldukça para kazanmanın bir yolu elbet vardır.

Her şey tamam buraya kadar herşeyi anladık. Şimdi gelelim adf.ly’den ödemenin nasıl alınacağına.

Nasıl Ödeme alırım
Adf.ly kayıtlı değilseniz buraya tıklayarak kayıt olun.

Öncelikle AdFly - The URL shortener service that pays you! Earn money for every visitor to your links. adresine tıklıyoruz.

Real Name: Adınız/Soyadınız
Address Line 1: Adresiniz
Address Line 2: Adresiniz sığmazsa buradan devam edin.
City or Town: Yaşadığınız Şehir
State or County: Yaşadığınız ilçe
Zipcode or Postcode: Yaşadığınız şehrin posta kodu
Country: Yaşadığınız ülke
Telephone: telefon numarası (cep olabilir.)
Account Type: Hesap tipi (Bireysel ise Personal, Kurumsal bir firma iseniz, Business’i işaretleyin.)
Username: adfly kullanıcı adınız
Language: English
Payment Processor: yazan yere PayPal’ı seçiyoruz.
Withdrawal Account: yazan yere PayPal’da kullandığımız e-mail adresimizi yazıyoruz.
Tüm ayarlarımızı yaptık ve Update account‘a tıklayıp kaydediyoruz.

5$ ve üzeri kazandığınız tüm ücretler artık PayPal hesabınıza otomatik olarak aktarılacaktır.Reklam yerleştirme yerleri
Adf.ly üzerinden kendi kullandığım 2 çeşit reklam vardır. Sizlere bu 2 reklam üzerinden bilgi vereceğim.

Link kısaltma
Adf.ly’nin oluşumu link kısaltma üzerinedir. bunun için (dosya, oyun, hile, film, müzik vs.) linklerinizi kısaltıp para kazanabilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki resimde gösterilen gibi linkinizi ortadaki link yerine yapıştırıp Shrink! butonuna tıklayın ve oluşturulan linki kopyalayıp, sitenize ekleyin.
Otomatik click yöntemi ile adf.ly’den kazanacağınız parayı ikiye katlayabilirsiniz. Bu durumda hem link kısaltıp hemde otomatik click’i aynı anda kullanarak sitenize ekleyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki kodları sitenizin header.php dosyasını açın, <body> tagından sonra her hangi

bir yerine ekleyin.

<script type="text/javascript">
var adfly_id = 7260226;
var adfly_advert = 'int';
var popunder = true;
var exclude_domains = ['example.com', 'SİTE ADRESİNİZ'];
</script>
<script src="https://cdn.adf.ly/js/link-converter.js"></script>

var adfly_id: yazan yere kendi adf.ly id numaranızı yazın

var exclude_domains: yazan yerdeki ‘SİTE ADRESİNİZ‘ yerine kendi sitenize site.com şeklinde yazın.