Yeni Başlayanlar için Birkaç Adımda Seo Tekniği ve Başarı

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Arama Motoru Optimizasyonu kategorisinde gokbel tarafından oluşturulan Yeni Başlayanlar için Birkaç Adımda Seo Tekniği ve Başarı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,434 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Arama Motoru Optimizasyonu
Konu Başlığı Yeni Başlayanlar için Birkaç Adımda Seo Tekniği ve Başarı
Konbuyu başlatan gokbel
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan gokbel

gokbel

Gümüş Üye
8 Ara 2017
44
0
6
İstanbul
yapiturk.blogspot.com
Offline
1. Sitenizin konusunu belirleyin.

2. Bu konu için yeterli bilgiye sahip olduğunuzdan emin olun ve yeri geldiğinde o konu hakkında bilgi içeren yazılar yazma kabiliyetine ulaşın. Tavsiyem sitenize başlamadan önce belirlediğiniz konu hakkında yeterli bilginiz yoksa muhakkak o konuda araştırma yapın.

3. Rakip sitelerinizi inceleyin, analiz edin.

4. Hedef kelimenizi seçin, karar verin.

5. Bir site botlara göre değil insanlara yapılmalıdır. Bu sebeple göze hoş gelen renk kullanımından yeri geldiğinde ödün vermeyen, boyut olarak olabildiğince ufak bir tasarım yapmaya çalışın. Renk konusu çok önemlidir bu konuda renklerin insanlara olan etkisi hususunda bir metin ekliyorum:

• -Kırmızı: heyecan verici, güç, şehvet(aşk), hız, çarpıcı, kararlılık, arzu, cesaret,
• -Sarı: sıcaklık, güneş ışığı, mutluluk, rahatlık, enerji.
• -Mavi: güven, emniyet, aitlik, sadakat (bağlılık), profesyonellik (mavi en populer renklerden biridir özellikler. Firma siteleri için güven ve sadakat duyguları müşterinin rahat hissetmesini sağlar)
• -Turuncu: şakacı/neşeli, sıcaklık, çoşkulu, şevk, yaratıcılık,
• -Yeşil: doğa, tazelik, serinlik, büyüme/gelişme, bolluk/bereket, ahenk,
• -Pembe: yumuşaklık, tatlı, güvenlik,
• -Mor: yönetici, dinsellik, itibar, asalet, lüks, incelik (şıklık)
• -Beyaz: saf, temiz, gençlik/çocukluk, saflık, basitlik (beyaz da insanları rahat hissettiren bir renktir. Burada bir deneme yapalım siyah dağınık bir sitede bir metin okuyup beyaz sade bir siteye geçin içinizdeki rahatlamayı sizde fark edeceksinizdir)
• -Siyah: kültürlülük, formalite, ayartıcı, sır, gizem,
• -Altın: prestij, pahalı, seçkin,
• -Gümüş: prestij, soğuk, bilimsel,
6. Sitenizin tüm sayfalarında 1 adet h1 tagı max5 adet (ama yeri geldiğinde sayısını artırabilirsiniz) h2 ve h3 tagı kullanmaya çalışın.

7. Anasayfanızda muhakkak anahtar kelimenizi h1 tagı içerisine alıp 1 kere kullanın. 1 sayfada max 1 defa h1 tagı kullanın.

8. Sitenizi çok iyi ve kısaca anlatan yazdığınız descriptionu anasayfanızda bilhassa tasarımınızı bozmadan bir köşeye yerleştirin. Ve title, description ve keyword etiketinde hedef kelimenizi kullanın. Fakat ardıardına kelime tekrarı yapmayın. (2-3 ayda bir descriptionunuzu ihtiyaca veya google sıralamasına göre değiştirebilirsiniz.)

9. İçeriklerinizi sitenize yerleştirdikten sonra sitenizi w3 validatordan geçirin ve hata oranını 0′a çekin.

10. Sitenizin ana sayfasından muhakkak en az 1 büyük ve insanlığa yararlı olan siteye nofollow tagı olmadan bağlantı verin. Mesela milli eğitim sitesi, tema vakfı, Mehmetçik vakfı…

11. Domaininizi olabildiğince uzun süre için satın alın. Yani her sene tekrar tekrar ücretini yatıracağınıza icabında borca girin 2-3 senelik uzatın.

12. Spama bulaşmayın.

13. Rakiplerinizden bir şekilde link edinmeye çalışın.

14. Ve backlink çalışmalarınıza başlayabilirsiniz. Sandbox konusunda bilginiz olduğunuzu varsayarak bu konuya değinmiyor, link alırken dikkatli davranmanızı tavsiye ediyorum.

Kaynak: Kodsuz-Toplist.tr.gg
 
Son düzenleme: