Yapay Zeka Kullanmanın Dezavantajları

23 Tem 2018
34
0
0
Yapay Zeka Kullanmanın Dezavantajları

Arkadaşlar herkese tekrardan merhaba bugünkü konumuz Yapay Zeka Kullanmanın Dezavantajları Nelerdir?Büyük bir hızla keyifle okuyacağınız makaleme başlıyorum.Yapay zekan teknolojisi hayatımızın birçok yerinde yer edinmeye başladı.Birçok faydası oldu.Ancak her ne kadar faydası olsa da bizim için dezavantajları olan tarafları da var.Bu dezavantajlar neler hep birlikte inceleyelim.Yapay Zeka Maliyetleri Yüksektir.

Yapay zeka teknolojisi bildiğiniz gibi çok ileri bir projeden oluşuyor.Hangi alanda iş yapmak istiyorsanız maliyet bakımından farklılık gösterilir.Mesela bir araba firmasıysanız 10 milyon dolar bir parça üreten firma konumundaysınız 50 milyon dolar.Yani ihtiyaca geri değişebilmektedir.Oldukça pahalı bir teknolojidir.Ve bunun maliyetini ancak büyük ölçekli firmalar karşılayabilmektedir.

Yapay Zeka İnsan Değerlerine Aykırıdır.
Yapay zeka insanlar gibi bilgi biriktirebilir.Ve bunu veritabanıyla gerçekleştirir.İşlem değerlerinde herhangi bir hata yapmaz.Sonuca ulaşması genellikle pozitif yöndedir.Kendi programlaması sayesinde insan değerleri için büyük bir dezavantajdır.

Yaratıcılık İçgüdüsü Yok

Yapay zeka ile çalışan makinaların herhangi bir yaratıcılık gücü yoktur.Sadece verilen işi yapabilmektedir.İnsanlar gibi düşünebilirler ancak ortaya bişey çıkaramazlar.Yaratıcılıktan tamamen yoksundurlar. İnsanlar duygusal ve son derece hassastırlar - düşünür, hissederler, duyar ve görürler ve düşünceleri makinelerde tamamen eksik olan duygularla yönlendirilir. İnsanlar değiştirilemeyen sezgilere sahipler.Ve bu düşünc eyle her zaman makinaların önündedirler.

Yapay zeka robotlarının herhangi bir duygusu yok

Etkili bir şekilde çalışmak söz konusu olduğunda makinelerin çok daha iyi olduğu, ancak ekibi yapan insan bağlantısının yerini alamayacaklarından şüphe yoktur. Makineler insanlarla bir bağ kuramazlar.

İşsizliği Arttıracak.
Yapay zekada meydana gelen gelişmeler niteliğinde artık ofislerde yada herhangi bir işyerinde artık iş gücüne ihtiyaç olmucak.Çünkü bu makinalar bir insan gibi düşünüyorlar çalışıyorlar ve hiçbir işlemi atlamıyorlar.Yorulmak yok.Tek yapmanız gereken onu programlamak.Bu açıdan bir dezavantajdır.


Yapay Zeka Kullanmanın Dezavantajları

https://www.ugurgunen.com/
 

Benzer konular