XML Nedir? vBulletin .xml nedir, nasıl kullanılır?

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde vBulletin kategorisinde türko tarafından oluşturulan XML Nedir? vBulletin .xml nedir, nasıl kullanılır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,906 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı vBulletin
Konu Başlığı XML Nedir? vBulletin .xml nedir, nasıl kullanılır?
Konbuyu başlatan türko
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan türko

türko

Banlı Kullanıcı
1 Haz 2018
50
0
0
Offline
XML Nedir?
XML(Extensible Markup Language) HTML ile pek çok açıdan benzerlik gösteren bir markup dilidir.Verinin tanımlanması ve tarif edilmesi için kulanılır.HTMLdeki yapının aksine XMLde kullanılacak olan tagler önceden tanımlı değildir.Yani bir XML dökümanının yapısı tamamıyle kullanıcı tarafından oluşturulur.Verinin tarif edilmesi için DTD adı verilen yapılar kullanılmaktadır.XML ve DTDnin birlikte kullanılması ile dökümanlar kendini tarif eden bir yapı halini alırlar.

XML ve HTML arasındaki en belirgin fark XMLin verinin kendisiyle ilgilenmesi HTMLin ise verinin sunumuyla ilgilenmesidir.Buna bağlı olarak HTML dökümanları veriye ilişkin şekillendirme bilgilerini içerirken XML dökümanları ise verinin tanım bilgilerini içermektedir. XMLin tasarım amaçlarından biri de verinin taşınmasıdır.
Bahsedilen bu özellikleri incelendiğinde XMLin pek çok önemli işlevi yerine getirdiği görülmektedir.
|
Emir isimli kullanıcının yazdığı bu Mesajı değerlendirin. Mesajı Bildir
 

Benzer konular