WordPress Nedir?

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde WordPress kategorisinde SNoFer35 tarafından oluşturulan WordPress Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,830 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı WordPress
Konu Başlığı WordPress Nedir?
Konbuyu başlatan SNoFer35
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan noname
28 Nis 2018
3
0
0
İzmir
Offline


WordPress, dünyada en çok kullanılan blog sistemlerinden biridir, açık kaynaklı ve ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. WordPress kullanarak kısa süre içinde kendi sunucunuza kurulum yapabilir, sitenizi yayınlayabilir ve sitenize içerik eklemeye yani bloglamaya başlayabilirsiniz.

WordPress açık kaynaklı bir yazılım olduğu için dünyanın her yerinden isteyen herkesin katkıda bulunmasına açıktır; “created by and for the community” denir, yani topluluk tarafından ve yine topluluk için geliştirilmekte ve desteklenmektedir. Bu şekilde her geçen gün daha da kullanışlı ve sağlam bir sistem haline gelmektedir.

WordPress açık kaynak kodlu bir yazılım olması ile ücretsiz bir şekilde tüm kodlarına müdahale edip sitenizi dilediğiniz gibi şekillendirebilmenize imkan sağlıyor. Bu özellik sayesinde WordPress’e uygun inanılmaz fonksiyonlu temalar üretilebiliyor. Tabiki bu durum gözünüzü korkutmasın çünkü WordPress ile hiçbir kodlama bilgisi olmadan şahane işler çıkarabilirsiniz. Anlatmak istediğim şey, WordPress internet dünyasında size tüm özgürlükleri tanıyor. Tüm ihtiyacınızı karşılayabilecek eklentilerle sitenizde SEO ayarlamalarından güvenlik sağlamlaştırmalarına kadar geniş bir yelpazede destek sağlıyor.
 

noname

Kayıtlı Üye
1 May 2018
5
0
1
Offline
Sanırım bu konuya wordpress.org ve wordpress.com arasındaki farkı da eklemek gerekli.Kısaca özetledim sanırım :)

Biraz daha fazla bilgi için burdan da bakılabilir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular