Windows 10'lu PC'nizi hızlandıracak ipucu

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İşletim Sistemleri kategorisinde AlemdarLeecH tarafından oluşturulan Windows 10'lu PC'nizi hızlandıracak ipucu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,160 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İşletim Sistemleri
Konu Başlığı Windows 10'lu PC'nizi hızlandıracak ipucu
Konbuyu başlatan AlemdarLeecH
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan AlemdarLeecH

AlemdarLeecH

Kayıtlı Üye
23 Şub 2018
5
0
0
Offline
Windows, bazı programlara hemen erişebilmeniz için onları sisteminizle birlikte başlatır. Sorun ise bu programların açılış süresini uzatıp bilgisayarınızı yavaşlatabilmesi. Bu programlardan bazılarını kapatarak sisteminizi hızlandırmanız mümkün olabilir.
Görev Yöneticisi'ni (Ctrl+Shift+Esc) çalıştırın ve Başlangıç sekmesine tıklayarak listedeki programları inceleyin. Emin olmadığınız öğelere dokunmayın, bunun dışında başlangıçta yüklenmesini istemediğiniz programları sağ tıklayarak devre dışı bırakabilirsiniz.

İhtiyacınız yoksa kaldırın
Kullanmadığınız her program bilgisayarınızı direkt olarak yavaşlatmayabilir, ancak diskinizde yer kaplar ve bazı durumlarda Windows'un disk üzerinde daha çok çalışmasına neden olabilir.

Başlat menüsünü açın ve Kaldır yazın. Çıkan sonuçlar arasından Program Ekle veya Kaldır seçeneğine tıklayın ve bilgisayarınızda yüklü olan tüm programların listesini inceleyin. Birkaç aydır kullanmadığınız tozlu uygulamaları bulun ve onlardan Kaldır düğmesine basarak kurtulun.
 
Son düzenleme:
Benzer konular Forum Tarih
K İşletim Sistemleri 0 3K

Benzer konular