Windows 10: Bilmeniz Gereken Her Şey!

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Windows kategorisinde nomerci tarafından oluşturulan Windows 10: Bilmeniz Gereken Her Şey! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,684 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Windows
Konu Başlığı Windows 10: Bilmeniz Gereken Her Şey!
Konbuyu başlatan nomerci
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan alibulut

nomerci

Kayıtlı Üye
21 Şub 2018
42
0
0
www.hopebilisim.com
Offline
Microsoft'un yeni işletim sistemi hakkında bilmeniz gereken her şey, burada...

Windows 10'dan masaüstüne beklenen işlevler!

Windows 10'daki yenilikler
Etkinlik kurumlara odaklı olduğundan öncelik, kurumsal alanı ilgilendiren yeniliklere verildi. Microsoft'a göre Windows 10, yabancı gelmeyen, uyumlu ve verimli bir yönetim platformu sunuyor. Windows 10'un Microsoft'un tüm eski kurumsal uygulamalarını çalıştıracağı, IT yöneticilerine özel, şirket içi uygulama mağazaları oluşturma olanağı
tanıyacağı söyleniyor.

Peki bize hangi yenilikler var?
Windows 10, çoğu kullanıcının Windows 8'de şikayetçi olduğu şeyleri düzelterek, bize tanıdık bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Örneğin Windows 7'nin Snap View işlevi, Windows 10'da hem klasik, hem de Metro uygulamalarında çalışıyor.

Çoklu görev özelliklerinde de geliştirmeler var. Görev çubuğuna eklenen yeni "task view" ("görev görüntüleme") düğmesi, o an çalışan tüm uygulamaları görmenize izin veriyor. Çoklu masaüstü işlevine ekranın alt tarafından erişilebiliyor. Üzerinde çalıştığınız uygulamaları kapatmadan sanal masaüstleriniz arasında geçiş yapabiliyorsunuz.

Yeni Snap Assist UI (Geliştirilmiş Uygulama Tutturma), uygulamaları farklı masaüstlerinden tutup tam ekran olarak göstermenizi sağlıyor. Aynı anda Bing'i, Word'ü ve PowerPoint'i ekranda görebiliyorsunuz.

Tecrübeli kullanıcılar için yapılan küçük bir yenilik ise komut satırında CTRL+V (yapıştır) klavye kısayolunun nihayet kullanılabilir hale getirilmiş olması.
Sızıntılarda kaldırılacağı konuşulan Charms çubuğu, Windows 10'daki yerini koruyor ancak Belfiore, çubuğun zaman içinde değişeceğinin haberini veriyor.

Continuum adındaki yeni bir tasarım işlevi, Windows 10 arayüzünün kullandığınız cihaza göre değişmesini sağlıyor. Bu sayede örneğin fare ve klavye kullandığınız sırada karşınıza klasik masaüstü geliyor. Tablet veya bir 2-in-1 cihaza geçtiğinizde ise otomatik olarak tablet moduna geçiş yapıyorsunuz. Continuum, bu şekilde size cihaza özel, en iyi deneyimi sunmayı amaçlıyor.
Microsoft, Windows 10'un bizlere yönelik daha fazla yeniliklerinin olacağını, bunları önümüzdeki senenin başlarında bizlere paylaşacağını söylüyor.
 

Benzer konular