Webmaster Forum

31 Ocak 2019
2
0
0
Forum Siteleri Ne İşe Yarar? Forum siteleri internette sosyal ortamlardır diyebiliriz. İnsanlar herhangi bir konuda deneyimlerini, bilgilerini, olumlu- olumsuz düşüncelerinin tümünü bu forumlarda paylaşırlar. İnternette sosyal ortamlardan bir diğeri ise yoğun ilgi gösterilen webmaster siteleridir.

Bu tür sitelerin ekonomik yönden birçok faydası bulunmaktadır. Örneğin bilgisayarınız arızalandı ve her defasında küçük çaplı onarımlar için bilgisayarcınıza götürüyor ve ödeme yapmak zorunda kalıyordunuz. Forum sitelerinde bilgisayarın vermiş olduğu hata türleri ile ilgili ayrıntılı açıklamaları okuyabilir, bu hataların onarımı için hangi adımları takip etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Ve böylelikle ödeme yapmadan kendi onarımlarınızı kendiniz yapabilir hale gelebilirsiniz. Daha anlaşılır olabilmesi için başka örnekler verelim. Diyelim ki monitör, bilgisayar, buzdolabı vb. eşyalar alacaksınız. Ancak almadan önce birçok markanın özelliklerini bilmek ve karşılaştırma yaparak karar vermek istiyorsunuz. Ve kullanıcı yorumlarını da görmek istiyorsunuz. Sitemizde ürünlerin özelliklerine ulaşabilirsiniz.

Webmaster Sitemizin Özellikleri Nelerdir? Webmaster sitemizin en önemli özelliği ürün ve hizmet kategorileri bazında iş yapan şirketleri tanıtmaktır. Diyelim ki bir konu hakkında çok yönlü bilgi sahibi olmak istiyorsunuz. Örnek vererek açıklayalım.

Hepimizin kullandığı, en azından bir dönem kullandığımız facebook.com sitesi üzerinden örnek verelim. Facebookta kendi sayfanı nasıl tanıtırsın, ne şekilde çekim oluşturabilirsin, facebook sayfana nasıl reklam alabilirsin, facebook hesabını satarak ne şekilde para kazanabilirsin bilgilerini toplu halde webmaster sitemizde bulabilirsin. Bir konu hakkında internet üzerinden bilgi toplamak hem sıkıcı hem de zordur, ve oldukça da zaman alan bir işlemdir.

O nedenle sitemizden istediğiniz konuda çok yönlü bilgi alışverişi yapabilirsiniz. Forum sitelerinin en önemli özelliklerinden birisi de, istediğiniz bilgi eğer yoksa, istediğiniz konu, bilgi hakkında yardım talebinde bulunabilirsiniz. Kısa sürede yazınızı okuyan diğer kullanıcılar, bilgilerini paylaşarak size yardımcı olabilecektir.

Webmaster Forumu | WM Forum
 

Benzer konular