Web Sitesi Satışı Nasıl Güvenle Yapılır?

11 Ara 2017
2
0
0
Arkadaşlar merhaba… Size çok basit gibi gelebilir ancak bu işlerde biraz yeni olduğum için sormak istiyorum. Web sitesi alım satımı yapılan pek çok platform görüyorum ancak satışta kullanılan yöntemi anlamış değilim. Genellikle pm den iletişime geçerek web site satılışı yapılıyor ancak bu güven isteyen bir ilişki. Hiç tanımadığımız birisine satış yaparken işlem sıralaması nasıl olmalı?

Önce siteyi devredip, sonra parayı almak mı mantıklı? Yoksa önden para alınıp sonra mı devir yapılmalı? Genellikle ilk yöntem kullanılıyor galiba ancak yine de riskli değil mi? Bu işlemleri daha güvenilir hale getirmenin başka bir yolu var mı? Sorum basit olabilir ancak ilgilenip cevap verenlere teşekkürler..

19 Ara 2017
19
0
0
Eğer bir websitesi satışı yapıyorsanız ve kendinize ait bir websiteniz varsa websitenizden kredi kartı ile ödeme alabilirsiniz.Güven konusuna gelince bence mantıklı olan ücretin yarısı websiteyi teslim etmeden önce alınmalıdır.Eger birine websitesi teslim edecekseniz öncelikle hosting ve alan adı ücretini almalı daha sonra siteyi teslim ettiginizde ücreti almalı,böylelikle websitesi yapacagınız kisiye gÅ«ven saglamalısınız.Ancak websitesini teslim ettikten sonra kisi size kalan ödemeyi yapmadigi takdirde hostingini kapatabilir ve böylelikle o kisiye yaptigı yanlisin bedelini ödetebilirsiniz.Bu söylediğimi kendim yaptım çünkü haketti.Bence önce ücretin bir kısmı alınmalı ve websitesini teslim ettikten sonra kalan miktar talep edilmelidir

Son düzenleme:
20 Mar 2018
20
0
0
Eskişehir
Eğer bir websitesi satışı yapıyorsanız ve kendinize ait bir websiteniz varsa websitenizden kredi kartı ile ödeme alabilirsiniz.Güven konusuna gelince bence mantıklı olan ücretin yarısı websiteyi teslim etmeden önce alınmalıdır.Eger birine websitesi teslim edecekseniz öncelikle hosting ve alan adı ücretini almalı daha sonra siteyi teslim ettiginizde ücreti almalı,böylelikle websitesi yapacagınız kisiye gÅ«ven saglamalısınız.Ancak websitesini teslim ettikten sonra kisi size kalan ödemeyi yapmadigi takdirde hostingini kapatabilir ve böylelikle o kisiye yaptigı yanlisin bedelini ödetebilirsiniz.Bu söylediğimi kendim yaptım çünkü haketti.Bence önce ücretin bir kısmı alınmalı ve websitesini teslim ettikten sonra kalan miktar talep edilmelidir
freelance web tasarımcıyım ve arkadaşımın dediği sistemle aynı çalışıyorum.bu sayede iki tarafta birbirine güven sağlamış oluyor.