Twitter hesabı satın alırken dikkat edilmesi gereken kurallar:

12 Nis 2018
9
0
0
Twitter hesabı satın alırken dikkat edilmesi gereken konular:

Twitter hesabı satın almadan önce dikkat etmeniz gereken önemli konuları sizler için derledim. Umarım okurken keyif alır ve bu şekilde bilgilenirsiniz.

Soru: Twitter hesabı satın aldım ve bütün bilgiler benim elime geçti. Artık hesap tam anlamı ile benim olmuş olur mu?

Cevap: Hayır. Hesabın bütün hali ile sizin elinize geçebilmesi için, hesabın ilk açıldığı mail adresinin ve şifresinin sizin elinize geçmiş olması gerek. Genel anlamda bu pek mümkün olmuyor. Aynı zamanda hesaplarını satan kişilerin ilk açtıkları mail adresleri aktif bir şekilde kullandığından dolayı mail adresi verme taraftarı olmayan insanlar ile karşılaşabiliyoruz.

Soru: Diyelim ki ilk mail adresini alamadım. Satın almış olduğum hesabın tekrardan karşı tarafa geçme ihtimali var mı?

Cevap: Bütün gün oturup twitter a hesabım çalındı diye mail atarsa evet.

Bunun önlemini alabilmek için yapmanız gerekenler:

Hesabı teslim aldıktan sonra iki kez kullanıcı adı, şifre ve mail adresini değiştirin.

Hesabı mail onaylı yapın. Mail onaylı yaptıktan sonra hesabınıza giriş yapabilmek için telefonunuza SMS gelmesini aktif hale getirin.

Bu işlemleri yaptıktan sonra hesabı üç gün kadar dondurun. Ve sonrasında tekrardan aktif hale getirin.

Soru: Bir hesabın organik olup olmadığını nasıl anlarım?

Cevap: Genellikle satılan çoğu hesaplar deck sistemine kayıtlı profillerden oluşmaktadır.

Soru: Peki nedir bu deck sistemi dediğimiz şey?

Cevap: Öncelikle kötü bir şey değildir. Herkes kullanabilir.

Bir tane hesabınız var diyelim ki 10K. Ve bu hesabı deck sistemine soktunuz. Gittiniz bir tane de hesap açtınız. 50K Bot takipçi çektiniz. Deck sistemine 10K dan oluşan sizin gibi toplamda 100 tane daha twitter profili var. 50K bot takipçili hesabınıza girip tweet atıyorsunuz ve Deck sistemine giriş yaparak twit linkini kopyalayıp sizin 10K lık hesabınız ile birlikte toplamda 100 RT ve 100 FAV attırıyorsunuz. 50K bot takipçili hesabınız organikmiş gibi görünüyor.

Soru: Bunu nasıl ayırt edebilirim ?

Cevap: Satın almak istediğiniz hesabın kullanıcı adını aldıktan sonra sayfasına girin. Atmış olduğu bir tweete tıklayarak FAV ya da RT atan profillerden 3-5 tanesini yan sekme olarak kontrol edin. Eğer bu hesaplardan herhangi birinde sürekli bu şekilde farklı farklı hesapların RT si varsa satın almak istediğiniz hesap DECK ile büyütülmüş olup, organik takipçilerden oluşup oluşmadığı tartışılmaktadır.

Soru: Bir hesabın organik olup olmadığını nasıl anlarım?

Cevap: Bunun birçok yolu vardır ve genelde doğru çıkmaz. Misal vereyim X bir site sizin twitter hesabınızı %98 oranında organik gösterir. Bu bizzat yaşanmıştır. Şu an test için kullanabileceğiniz en uygun sitelerden bir tanesi:
https://fakers.statuspeople.com adresidir. Bu siteye giriş yaparak satın almak istediğiniz twitter hesabının kullanıcı adını yazarak oranlarına bakabilirsiniz.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Kafanıza takılan herhangi bir soru olursa sormaktan çekinmeyin. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Herkese iyi forumlar.

Son düzenleme: