Türkçülük Nedir?

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Blogcular-Genel kategorisinde msy80 tarafından oluşturulan Türkçülük Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 26 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Blogcular-Genel
Konu Başlığı Türkçülük Nedir?
Konbuyu başlatan msy80
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan msy80

msy80

Kayıtlı Üye
7 May 2021
1
0
1
Offline
Ortaya çıkan akınlardan İslamcılık ve Osmanlıcılık fikirlerinden arzu edilen sonucu almayınca Türkçülük fikrinin ortaya çıkması artık kaçınılmazdı. Osmanlıcılık, Osmanlı Müslümanlarını bir arada tutmayı amaçlamıştır. Türkçülük fikrinin asıl amacı yani temel fikri Türk dünyasını tek bir bayrak altında toplamaktır.

Fransız İhtilali’yle birlikte ortaya çıkan milliyetçilik akımı, İslamcılık ve Osmanlıcılık fikirlerinin düşünülen etkiyi bırakamamaları Avrupa’da Türklere karşı başlayan hakaretler Osmanlının kaybettiği topraklardaki Türklerin Anadolu’ya göç etmesi ve bununla milli duygularının gelişmesi, Osmanlı gençlerinin Avrupa’ya eğitim için gönderilip orada milliyetçilik akımının rüzgarına kapılmaları, etkili olmuştur.”Devamına tarihevi.net adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Tamamen bilgi içerikli akıcı bir şekilde yazıları bulunuyor. Sizlerle yorumlarda buluşarak tarihsel konular hakkında tartışabilir, konu hakkında daha detaylı bilgiler verebilirler. Ekip olarak çok sıkı ve titiz bir şekilde çalıştıklarına şahit olacaksınız.

Tarihevi.net akıllarda kalmış cevapları bulunmamış soruların en ince ayrıntısına kadar incelendiği ve cevabının bulunduğu tek adresiniz olabilir. Onca anlatılmış kısa ve kesik tarihsel olaylar, yılların atlanarak önemsiz ve değersiz şekilde anlatımına sahip tarihsel olaylarının detaylarını bulacağınız, bir web adresi Tarihevi.net olarak sadece tarih yazıyoruz sloganı olarakta sürekli aklımda.

Tarihsel olayları sizler için en doğru şekilde yazıyor, ince eleyip sık dokuyorlar yazılar’ dan son derece bilgi ve keyif alacağınıza eminim. Bir tarih öğretmeni ve ekibi ile ustaca tarihi işliyor ve yazıyorlar.