Tek Ve Vazgeçilmez:GoDaddy

Melisa

Kurumsal
1 Haz 2018
230
0
0
Çanakkale
Neden GoDaddy Kullanmalısınız?
GoDaddy, dünyanın en çok bilinen alan adı ve sunucu sağlayıcılarından birisidir. Global olarak hizmet veren firmanın genelde en çok konuşulan yönü markasını tanıtmak için kullandığı seksi reklamlardır. Fakat bunun yanında markanın pek çok kişi tarafından tercih sebebi olmasını sağlayan denenler bulunmaktadır. Bu nedenlere göz attığımız zaman GoDaddy kullanma konusunda kendimizi ikna edecek bir şeyler bulabilirsiniz.

GoDaddy Kullanmak İçin Nedenler
Bu yazımda aslında hem olumlu hem de olumsuz yanları ele almayı düşündüm ancak sadece pozitif bir pencereden bakmanız açısından kendime göre olumsuz gördüğüm yanlara bu yazıda yer vermeyeceğim. GoDaddy’nin olumsuzluklarını da merak eden okuyucularım olursa ekstra yeni bir yazıda GoDaddy’nin kendimce olumsuz gördüğüm yanlarını kaleme alabilirim. Yorum bölümünden istekte bulunmanız yeterli. Şimdi gelelim GoDaddy’i neden kullanmalıyım? sorusunun cevaplarına:

1. Globallik Avantajı
GoDaddy uluslararası hizmet veren ve çeşitli bölgelerde veri merkezleri olan bir firmadır. Hizmet alırken onu tercih etmenizin en büyük nedeni bu globallik avantajı olabilir. Eğer uluslararası bir site oluşturmak istiyorsanız Türkiye üzerinden satın aldığınız sunucular ihtiyaçlarınızı karşılama konusunda sizi pek tatmin etmeyebilir. Özellikle yerel veri merkezlerini kullanan firmalardan aldığınız hizmetler doğrultusunda dünyanın bir ucundan bağlanan kişi sitenize erişimde problem yaşayabilir.

Google’ın her geçen gün çıtayı hızlılık konusunda yükseltmesini göz önünde bulundurduğunuz zaman sunucuları daima ayakta kalabilecek bir yerden hizmet almanız gerektiğini kabul etmiş olursunuz. GoDaddy bu açıdan avantajlı bir firmadır. Ona göre rakip olan pek çok yer olduğunu unutmadan, seçim yaparken karşılaşma yoluna gitmeyi ihmal etmemelisiniz.

2. Kayıtta Fiyat Avantajı
GoDaddy için söylenebilecek ilk şeylerden birisi ilk kayıt sırasında size fiyat avantajı sunmasıdır. Genel olarak alan adı ve sunucu bir arada 1 Dolar gibi bir fiyatla karşılaşırsınız. Bu özellikle ufak çaplı siteler, blog adresleri, portföy siteleri için biçilmiş kaftan bir tekliftir. İlk yıl 1 Dolar ödemek, projenin devam edip etmeyeceğine karar vermek için yine benzer kampanyadan yararlanabilirsiniz.

GoDaddy ikinci yıl yenileme yapmak istediğiniz zaman 40 TL civarına hizmetlerinizi yenilemeyi teklif eder. Bunu yerel firmalarla karşılaştırdığınız zaman alan adı ve sunucu konusunda ne kadar tasarruf yaptığınızı görebilirsiniz. Tabi bu tercih sebebi olmayabilir.
 
Benzer konular Forum Tarih
E Domain Firmaları 0

Benzer konular