Tanıtım yazısı nasıl yazılır ?

27 Şub 2018
20
0
0
Tanıtım Yazısı Sosyal Medyada Kalıcı ve Kaliteli Reklam Yöntemi…
İnternet’te reklamlar sürelidir, haftalık, aylık yada yıllık olabilir. Yani süreyi seçersiniz, ücreti ödersiniz ve reklamınız başlar, 1 aylık ücret ödediğinizde 1 aylık reklamınız döner ve 1 ay sonra tekrar ücret ödersiniz yada reklamınız yayından kalkar.

Tanıtım yazıları uzun zamandır yazılıyor, yayınlanıyor fakat bir çok insan ne olduğunu, ne işe yaradığını bilmiyor hatta bir çoğu da olsa ne olur? olmasa ne olur diye düşünüyor çünkü parasının boşa gideceğini düşünüyor.

Tanıtım Yazısı Nedir?
İşinizle ilgili gerekli bilgilerin olduğu yada birilerinin işiniz hakkınızda yazmış olduğu (sizi anlattığı) yazılara tanıtım yazısı deniyor ayrıca kalıcı ve kaliteli reklam yöntemlerinden biridir. İyisi kötüsü olmaz diyemeyiz çünkü kötüsü işinize zarar verir.

Tanıtım Yazısı Nedir, Nasıl Yazılır, Nerelerde Yayınlanır
Tanıtım Yazısı Ne işe yarar?
Tanıtım yazıları çeşitli sitelerde yayınlandığında web sitenizin arama sonuçlarında yükselmesine katkı sağlar ve o yazıları okuyan insanlar size kolay bir şekilde ulaşır. 20 farklı sitede yayınlandığını düşünürsek o siteleri ziyaret eden bir çok insan o yazı aracılığı ile sizinle iletişime geçebilir.

Yada herkesin anlayacağı bir dil ile anlatmak gerekirse;
İnternet deniz, insanlar balık, tanıtım yazıları yem, tanıtım yazılarını yayınlattığınız sitelerde oltadır. Balıklar oltadaki yem olan tanıtım yazılarını görür ve kapar, sonrası size kalmış ya tutarsınız yada kaçırırsınız.

Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır?
Bir çok insan yaptığı işi tarif edemez, tarif edememeniz ve kaleme alamamanız gayet normal bir şey çünkü marifet ne kağıtta, ne kalemde ama yazamıyorsunuz diye üzülmeyin tanıtım yazısı yazan yazarlar mevcut tabi yazarlar da kalite, kalite ayrılıyor yazarın kalitesi hem yazınızın hemde işinizin değerini arttırır.

Tanıtım Yazısı Nerelerde Yayınlanır?
Günümüzde ücretsiz blog servislerinden yayınlıyor herkes bedava olduğu için ama burada bir incelik var, nedir bu incelik? Yazarın kalitesi, yazınızın kalitesini, yazınızın kalitesi de işinizin değerini arttırıyor demiştik. Bu yazıları yayınlatacağınız sitelerde bu değeri katlayacaktır, tabi bu katlama da yazıları yayınlatacağınız sitelerin kalitesiyle olur. Güzel tanıtım yazıları kaliteli sitelerde yayınlanırsa geri dönüşümü mükemmel ve kalıcı olacaktır.

Daha geniş ve detaylı açıklama için Tanıtım Yazısı Nerelerde Yayınlanır? başlıklı yazıya bakabilirsiniz.

“Tanıtım yazısı aynı zamanda işinizin aynasıdır.” bu aynayı kimin, nasıl ve nerede tuttuğu çok önemli, reklam düşünüyorsanız ve kalıcı çözümler arıyorsanız tanıtım yazıları ile ilgilenmenizi öneririm. Tanıtım yazısı yazılır, yayınlanır, yayınlandığı site kapanana kadar o sitede kalır. Yani kalıcı bir çözümdür, söz uçar, reklam uçar ama tanıtım yazısı kalır.

Son olarak şunları dile getireyim; İyi olan her şey aynı zamanda kötü de olabilir. Piyasada bir çok bireysel ve kurumsal sahtekar mevcut, bunlara paranızı kaptırmamak yani paranızı çöpe atmamak için çok, çok dikkat etmeniz gerekiyor… Belki siz bu yazıyı okuyana kadar yüzlerce insan internet üzerinden dolandırıldı. (Bu yazıda da tanıtım yazısını tanıtmış olduk)