SSD Kullanmanın Faydaları

23 Tem 2018
34
0
0
SSD Kullanmanın Faydaları

Değerli okurlarım bugünkü yazımda SSD Kullanmanın Faydalarından söz edeceğim.

SSD Disk
sayesinde işletim sistemini daha hızlı bir şekilde kurabilirsiniz.Herhangi bir şekilde işletim sisteminize zarar gelse öncelikle dosyalarınızın yedeğini alıp sonrasında 2 3 dakika içersinde windows kurulumunu yapabilirsiniz.SSD Disk dışındaki harddisklerde bunları bu kadar kısa bir sürede yapmak imkansızdır.Bu yüzden SSD yi öneriyorum arkadaşlar.

Özelliklerde işletmelerde 3 boyutlu tasarım yaparken render alma işlemlerini daha hızlı yaparlar.Okuma ve yükleme hızı hdd lere göre çok yüksektir.

SSD Disklerde işletim sistemindeki dosyaları açma hızı oldukça yüksektir.

Oyunlarda az da olsa FPS'yi arttırır.

SSD Diskleri taşımak oldukça kolaydır.Küçük bir çantanız bile olsa içine koyabilirsiniz.Herhangi bir şekilde düşme durumunda bozulma ihtimali yok denecek kadar azdır.Çünkü okuma yazma kafası yoktur.

İşyerinizde ya da evinizde herhangi bir şekilde elektrik kesintisine bağlı voltaj düşmesinden dolayı diskinizde sorun yaşamazsınız.Çünkü elektrik kesintisi sırasında voltaj düşürken kendini birden kapatmaz.Yavaş bir şekilde kapatır.
Enerji maliyetleri oranı son derece düşüktür.Bu yüzden çok popülerdir.

Bilgisayarı açarken daha çabuk işletim sistemini açar.

Dosyalarınızı bilgisayarınıza kopyalarken parça parça olarak bilgisayara atmaz.Ve bu yüzden disk birleştirme işlemini yapmak zorunda kalmazsınız.Herşeyi son hız ve performanslı bir şekilde yaparsınız.

Ev veya çalışma ortamında çalışırken çok az bir sesle çalışır.Böylece işyerinizde ve evinizde rahat bir şekilde çalışabilirsiniz.

Laptonuzda eğer SSD Disk kullanıyorsunuz bilgisayarınızda diske bağlı olarak bir ısınma söz konusu olmaz.Diğer parçalarda bir sorun varsa arkadaşlar tabiki bilgisayarınız ısınabilir.Ancak bu sıcaklık kesinlikle SSD'den kaynaklanmaz.

Bilgisayarınıza dosya transferi yaparken herhangi bir şekilde veri kaybına neden olmaz.Diskte bir sorun yaşatmaz.

Taşınabilir bir hard diskten bilgisayara dosyayı bilgisayara kaydederken herhangi bir şekilde harddiskin yere düşmesi diske geri dönemeyecek bir duruma getirir.Çoğu bu sebeple bad sector oluşturabiliyor.Normal SSD Disklerde bu durumda bozulma çok nadir görülür.

https://www.ugurgunen.com/detay-SSD-Kullanmanin-Faydalari
https://www.ugurgunen.com/