Site ve Paylaşımlar Hakkında!

4 May 2018
12
0
0
Selamlar, bu siteyi AdWords reklamların da gördüm ve ara ara takip ediyorum. İyi kötü kendisine bir kitle yakalamış. Yıllarım vbulletin forumlarıyla geçti, daha geçenlerde orta halli webmaster forum sitemi devrettim. Aslında konumuz bu değil, bu konumda webmastersitesi.net ekibini eleştirmek istiyorum.

Kullanıcıları Kandırmak
Bir webmaster forumunda kullanıcıları kandırmaya yönelik cookie uzatma, sahte üyeleri aktif olarak görtermek en büyük aldatmacadır ki yıl olmuş 2018 artık bunları kimse yemiyor. Öncelikle bu problemin halledilmesi lazım.

Ana sayfaya baktığımızda:

1962 aktif kullanıcı görüyoruz :) Bu ne kadar inandırıcı olabilir ? İlk olarak buradan eledik.

İkinci olarak orjinal aktif listesine baktığımızda:

Aslında durumun hiçte böyle olmadığını görüyoruz. Yinede aktif olarak 1135 kişinin olmasından anlaşılıyor ki cookie değerleri 9999 olarak ayarlanmış.

Warez Paylaşımlar
Hangi paylaşım kategorisine girersem gireyim bir çok warez içerikle karşılaşıyorum (wordpress temalar kategorisi). Webmaster'ın kelime anlamı kabaca web ustası demektir ve ekmeğini bu işten kazanan kişilere denir. Burada yazılımcı, programcı arkadaşlarımızın (yerli veya yabancı fark etmez) ekmeğine taş koyarak nasıl bir webmaster kitlesi çekmek planlanıyor ?

Link Kısaltma
Warez paylaşımdan daha da mide bulandırıcı bir şey varsa warez paylaşımın link kısaltılarak eklenmesidir.

Özgün Tasarım
Tasarım kesinlikle özgünleştirilmeli (header). Henüz tasarım yapacak maliyet yada ekip yoksa default temayla bile idare edilebilir bir süre. Keza sitenin footer kısmı da bir hayli kötü.

Diğer Tavsiyelerim
Yıllardır vBulletin kullanan birisi olarak bir kaç tavsiyede bulunayım,
- HTML, CSS ve JS dosyalarınızı sıkıştırın.
- vBSeo, Aut vb. eklentilerinizde herhangi bir lisans problemi yoksa footer'da durmasının bir anlamı yok.
- Yeni konu oluştururken trackback ve etiketler olayını kaldırın. vBulletin'da etiketlerin hiç bir yararını göremezsiniz sadece veritabanını şişirir.
- Sitenin dizin sayfası çok sırıtıyor, bu durum oldukça komik olmuş derhal kaldırılmalı.
- Postbit'e acil el atılmalı.
- Üye ranklarında ki tutarsızlıklar giderilmeli.
- Tamamlanmamış çeviriler.
- Üye profillerinde ki sorunlar.

Birazda iyi yönlerden konuşalım
Şimdilik site hızı ve işlevi güzel.
Webmasterlara yönelik araçlardan sıra bulucuyu denedim gayet başarılı, limit biraz arttırılabilir.
Yönetici arkadaş anladığım kadarıyla ilgili biri.

İşin özeti, akşam akşam üşenmedim sizin için bu gözlemimi oluşturdum :) Bu konu kaldırılacaktır, bana da ban atılabilme ihtimali yüksek ama beni bir dostunuz gibi görün en azından bir köşeye not alın. Ara ara gözüme çarpan artıları yada eksileri yine bu konu altında belirtirim. Zor bir kulvar, bol şanlar :)

Son düzenleme:

admin

Yönetici
7 Kas 2017
227
2
18
webmastersitesi.net
Kesinlikle, doğru konulara yöneldiniz Yani ben bu konuyu Ayakda ALKIŞLARIM. Neden? dedikleriniz doğru bizde farklı bir düşünceyle bu şekilde bir ayarlama yaptık Ama dediginiz gibi bu sölediklerinizin hepsi olacaktır site biraz otursun diye bu şekilde ayarladık ama Rabbim şükürler olsun, iyi gidiyor gördüğümüz kadarıyla :) Bu arada PM Gönderdim size.

admin

Yönetici
7 Kas 2017
227
2
18
webmastersitesi.net
Evet tesekkür ederiz elimizden geldigi kadarıyla güzel birşeyler yapmaya gayret gösteriyoruz. Güvenilir işi bilen Moderatör'de arayiş içersine geçtik