Sebebini Anlamadığım bir sorun

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Wordpress Sorunları kategorisinde emreozsari tarafından oluşturulan Sebebini Anlamadığım bir sorun başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,256 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Wordpress Sorunları
Konu Başlığı Sebebini Anlamadığım bir sorun
Konbuyu başlatan emreozsari
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan emreozsari

emreozsari

Kayıtlı Üye
27 Nis 2018
4
0
0
Offline
Herkese iyi geceler.
"yeniufukdergisi.com" adlı Web sitemde sebebini anlamadığım bir şekilde karakter sorunu alıyorum.
Yazılarda soru işareti durduk yere ortaya çıkıyor ve yabancı yazılar otomatik bizim yazarların adı ile yazılıyor. bir türlü ne yazıların önüne geçebildim nede sitedeki karakter hatasının çözümünü bulabildim. Wordpress dosyalarını baştan yükledim olmadı temayı değiştirdim olmadı eklentileri kapadım yine olmadı. Bu konudan anlayan arkadaşlardan yardım bekliyorum. hataların ekran görüntüsünü link olarak paylaştım.

https://www.yeniufukdergisi.com/wp-content/uploads/2018/04/3242342.jpg

https://www.yeniufukdergisi.com/wp-content/uploads/2018/04/22.jpg

https://www.yeniufukdergisi.com/wp-content/uploads/2018/04/11111.jpg

https://www.yeniufukdergisi.com/wp-content/uploads/2018/04/2222.jpg
 

admin

Yönetici
WF-Yönetim
7 Kas 2017
228
2
18
webmastersitesi.net
Offline
ftp de bulunan header.php dosyasının içine </head> tagının hemen üstüne <meta http-equiv="Content-Type"content="text/html; charset=utf-8"> bu kodu yapıştırırsanız çözüleceğini düşünmekteyim.
 

emreozsari

Kayıtlı Üye
27 Nis 2018
4
0
0
Offline
Malesef hocam olmadı. Daha öncede denemiştim şimdide denedim sonuç aynı bilindik bir karakter sorunu gibi durmuyor zaten wp-admin de yazıların başlıkları da değişiyor ama el ile düzeltiliyor fakat yazıların tümü aynı şekilde ve yazılar yazılıyor sürekli garip garip.
 

admin

Yönetici
WF-Yönetim
7 Kas 2017
228
2
18
webmastersitesi.net
Offline
header ile ilgili bir problem header.php dosyanın içinde <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-9"> <<< böyle bir kod olması gerekiyor eğerki yok isede <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"> kodunu en üst'de </head> üstüne ekleye bilirsin tabi bu sölediğim temanın içindeki header'den bahsediyorum. Şayet olmazsa ve sen wordpress'i silip tekrardan kurdun hala düzelmediyse hosting'in php sürümünden kaynaklı ola bilir düşük php sürüm isede olmaya bilir
 

emreozsari

Kayıtlı Üye
27 Nis 2018
4
0
0
Offline
yine olmadı silip baştan yapacagız anlasılan siteyi her yazının içersinde degişik degişik linkler var cünkü
 

admin

Yönetici
WF-Yönetim
7 Kas 2017
228
2
18
webmastersitesi.net
Offline
Önemli içerikler yok ise, silip yeniden kurulumlarını yapman etmen daha sağlıklı olur ama önemli içeriklerin var ise yedekleyip o şekilde silmenden en doğru yol :)