Populous Coin Nedir?

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gündemdeki konular & Haberler kategorisinde kartalsudden tarafından oluşturulan Populous Coin Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,418 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gündemdeki konular & Haberler
Konu Başlığı Populous Coin Nedir?
Konbuyu başlatan kartalsudden
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan kartalsudden

kartalsudden

Kayıtlı Üye
27 Nis 2018
5
0
0
Offline
Populous coin nedir sorusu sanal işlemlerle ilgilenen kişiler için önemlidir. 2017 yılında kurulan bu platform öteki kripto paralardan bazı açılardan farklıdır.

Populous Coin Platformu
Populous coin nedir? sorusuna yanıt verirken öncelikle eşten eşe faturaların ödenmesini sağlamak için kurulduğunu belirtmek gerekiyor. Bu amaçla tasarlanan bu platform, fatura ve ticaret finansmanı*için kritik bir yere sahiiptir. Bunun da nedeni ilk özel olarak tasarlanan ilk tek entegre platform olmasıdır. Değerler açısından bakmak gerekirse Populous (PPT)*93,35 TRY*(-2,39%)*ve23,08 USD karşılığı ile görülmektedir. kâr paylaşma kökenli bu platform, üreticilere etkili bir ticaret ortamı sağlar. Özellikle yatırımcılar, borç verenler, kreditörler ve KOBİ’ler için eşi benzeri olmayan bir ticaret platformu hazırlığı yapılmaktadır. *iXBRL,*Akıllı Sözleşme,*Stablecoin* de bunun için geliştirilmektedir. Populous için bir ön ICO başlatılmasının amacı da platformun gelişmesini sağlamaktır. Populous bu şekilde gelişime haır alt yapısı ile büyüme hedeflerini de etkili şekilde tamamlayacağa benzemektedir.Populous Coin Nedir
Bu sorunun cevabını net bir şekilde verebilmek için bazı teknik detaylar bilinmelidir. Yani ne olup ne olmadığını bilmek için buna önem vermek gerekir. İki çeşit dijital para birimi görülen Populous platformu Platform Koinleri*(PPT) ve*Poken barındırır. Bu iki ayrı dijital para birimi farklı şekilde rol almaktadır. Ayrıca kendi içerisinde çeşitli mekanizmalar da vardır.
PPT ya da platform koinleri para toplama amaçlı olarak ön ICO dönemde verilen para şeklinde tanımlanır. ICO öncesi verilen koinlerle de beraber şu an dolaşımda olan 41 milyon PPT vardır.
PPT, faturaları ödemek ve poken değişiminde bulunmak için Populous platformuna erişim sağlamaktadır. Poken tanımı yapılırsa, fiat para birimine bağlı bir koin şeklinde düşünülebilir. Pokenin değeri her zaman bir GBP’ye karşılık gelmektedir.
Platform içi para birimi ollması nedeniyle poken, fatura ödemek için kullanılan tek para birimidir.
Pokenlerin değişimi olabilmektedir. Yani döviz kuruna bağlı olarak bitcoin veya ethereum gibi kripto para birimlerine dönüşümü mümkündür.

Populous Çalışma Sistemi
Populous platformu çalışma sistemi poken*ismindeki tokenlerin dağıtımı kapsamında oluşturulmuştur. Yatırımcılar tarafından finanse edilen faturalar daha sonra satıcılara gönderilir. Pokenlerin diat para ile para değişimi de söz konusudur. Çalışma sistemi açısından değerlendirilirse şu şekilde yöntemler görülebilir:
Platform içi
Platform dışı çalışma şeklindedir.
Platform içi çalışma sisteminde yatırımcının hesaplarının bakiyeleri borç alanlar için iç defter vardır.diğer yandan platform dışı çalışma sisteminde de herkes tarafından erişilebilir, akıllı bir sözleşme söz konusudur.

Populous Platformu Vizyonu Nedir?
Populous platformu vizyonu temelde blok zincirine dayalı global bir muhasebe finansman firması olmasıdır. Yatırımcılar için bir platform sağlayan bu zemin yakın dönemde daha da ilerleyeceğe benziyor. Nakit akışlarını sağlayarak müşterilere katma değer sağlama düşüncesi de bunda etkili oluyor. Güvenli, hızlı ve verimli bir finansman seçeneği olması bakımından önemli bir konuma gelmiş durumda. Platformda nakit akışı şirketlere iyi bir faiz oranından sağlandığı için de avantaj elde edilmektedir. Kısa vadeli likiditeye sahip müşterilere yönelik, özel geliştirilen bir veritabanı ile sistemini uygulamaktadır. XBRL veritabanı olarak gündeme gelen bu uygulama gerçek zamanlı şekilde gerçek mali bilgilere göre güncellenmekrtedir ve potansiyel bir fatura tedarikçisi konumundadır.

Populous Kimler Tarafından Kullanılır
Populous platformunun kullanım alanı özellikle üç gruba yönelik oalrak faydalı olmaktadır.
Gelecek fatura ödemelerini bekleyen ve bundan sıkılan insanlar
Bir gün içerisinde ödeme yapmak isteyen kullanıcılar ve fatura yüklemeleri yapacaklar
Fatura üretmek ve bu şekilde hızlı nakit para kazanmak isteyen kişiler için ideal bir yerdir.
İnternet üzerinde hızlı bir şekilde gelişen fatura satış endüstrisi, daha kolay ve daha ucuz uluslararası işlemler için zemin yaratıyor. Blockchain teknolojisini fatura pazarına tanıtmak istemesi de buunla bağlantılı ve satın alma işlemleri ile uygun sonuçlar bulmak mümkün.

Populous Satın Almak
Populous satın almak çok fazla borsa aracılığı ile mümkündür.Binance*borsası aracılığıyla satın almak için şu işlemler takip edilebilir(Tabi isterseniz diğer borsalara da bakabilirsiniz örnek olarak bunu gösteriyorum zaten Binance'yi bilmeyen yoktur.Diğer borsalarda da sistem hemen hemen aşağıdaki gibidir.Bu yöntemler ile diğer borsalardan da Populous coin'i satın alabilirsiniz.)
Binance’ın kayıtlı bir üyesi olmak gerekir. Birkaç dakikada bu işlem olabilir.
Hesabınızı doğrulamanız gerekir. Güvenlik için bu yapılır. Kayıt formundaki mail bilgisine girerek kayıtlı olduğunuzu doğrulamanız gerekir. etkinleştirilmiş 2FA kullanımı hesap güvenliği açısından önemlidir.Bunu silmemeye gayre ediniz.2FA etkinleştirirken ekranda çıkan QR kodunu bir yerde saklayın.Telefon veya bilgisayarda güvenli bir yerde dursun.Telefonunuza bir şey olursa bu QR sayesinde hesabınızı kurtarabilirsiniz.
Bitcoin gönderimi yapılır. Binance platformuna bitcoin göndererek borsadaki cüzdanınızı finanse etmek gerekmektedir.
kripto para birimleri listesinden Bitcoin aranır. Arama kutusunu kullanabilir ve hızlı sonuç alabilirsiniz.
oluşturulan cüzdan adresi başka bir borsaya kopyalanmalıdır. Bitcoin satın almak istediğiniz Populous tutarını adrese göndermek ve Binance cüzdanınıza fonlarınızı yatırmak gerekir.
“Exchange” bağlantısını tıklayın ve “Basic” bölümünü seçin. Sağ üst bölümünde PPT/BTC çifti vardır. Buraya gelin.
“Buy”*bölümünde,* ne kadar para ödemek gerektiği görülür ve PPT Buy*butonuna tıklanır.İyi Forumlar
Kayn
 

Benzer konular