PlayStation hakkında forum sitesi açmalı mıyım?

2 Haz 2019
3
0
0
Merhaba değerli forum üyeleri,

Bir forum sitesi projem var. Bu forum PlayStation üzerine olacak. Neden bu konuyu seçtiğimi merak edenleriniz varsa şöyle açıklayayım: İnternette arama yaptığımda PlayStation'ın resmi sitesi haricinde Türkçe bir forum ya da kaynak site bulamadım. Bunun bir eksiklik olduğunu düşünerek böyle bir işe atılmak istedim. Sizlere sorum şu ki sizce böyle bir proje insanlar tarafından desteklenir mi? Forum yazılımı olarak ilk başta ücretsiz bir yazılımla başlayacağım daha sonra eğer istediğim geri dönüşü alabilirsem ücretli bir yazılıma taşıyacağım. Ücretsiz yazılım olarak MyBB ile SMF arasında kaldım fakat MyBB'ye daha sıcak bakıyorum. Ücretli yazılım olarak ise vBulletin lisansı pahalı geldi, XenForo'nun da tasarımı pek hoşuma gitmiyor bu durumda pek fazla bilinmemesine rağmen WBB (WoltLab Burning Board) hem daha makul fiyatı hem de şık tasarımıyla beni kendisine çekmeyi başardı diyebilirim. Sizin bu konudaki görüşleriniz nelerdir, paylaşırsanız çok mutlu olurum.

admin

Yönetici
7 Kas 2017
227
2
18
webmastersitesi.net
Benim önerim ola bilir mantıklı çünkü sölediğin gibi o tarz bir yer yok ise sen yaparsan türkiyede bir ilk olur ve kitleyide yakalaya bilirsen mantıklı bir şekilde tutar:) inşallah başara bilirsiniz.

admin

Yönetici
7 Kas 2017
227
2
18
webmastersitesi.net
Kararli bir şekilde giderseniz başara bilirsiniz :) Birde sağlam bir ekip bulursanız " Durmak yok yola devam " dersiniz benim önerim o şekilde açıkcası

10 May 2019
14
0
1
İstanbul
Ekip ve kararlılığın yanı sıra reklamlarla tanıtman gerekebilir. Bunun için de düşündüğün ücretin çok üzerinde bir ücret harcayabilirsin. Düşünce çok mantıklı ve tutacağını düşünüyorum. Dediğim gibi reklam yapman önemli.

27 Eki 2018
30
0
0
Her ne kadar forum devrinin kapanmış olduğunu söylesem de; ilgili kitle için yararlanabilecekleri bir ortam oluşturulduğunda, devamının çorap söküğü gibi geleceğini düşünüyorum. Önemli olan, müşteri odaklı olmak. :) Size tavsiyem eğer forum açacaksanız, en azından ilk 6 aylık periyotta kullanıcı deneyimini bozan herhangi bir reklam v.b. içerik kullanmamanız. Sırf reklamlar yüzünden bir siteyi veya forumu bırakan o kadar çok tanıdığım oldu ki, anlatsam inanmazsınız.