PlayStation hakkında forum sitesi açmalı mıyım?

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Webmaster Genel kategorisinde schizophrene tarafından oluşturulan PlayStation hakkında forum sitesi açmalı mıyım? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,761 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Webmaster Genel
Konu Başlığı PlayStation hakkında forum sitesi açmalı mıyım?
Konbuyu başlatan schizophrene
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ceydaa

schizophrene

Kayıtlı Üye
2 Haz 2019
3
0
0
Offline
Merhaba değerli forum üyeleri,

Bir forum sitesi projem var. Bu forum PlayStation üzerine olacak. Neden bu konuyu seçtiğimi merak edenleriniz varsa şöyle açıklayayım: İnternette arama yaptığımda PlayStation'ın resmi sitesi haricinde Türkçe bir forum ya da kaynak site bulamadım. Bunun bir eksiklik olduğunu düşünerek böyle bir işe atılmak istedim. Sizlere sorum şu ki sizce böyle bir proje insanlar tarafından desteklenir mi? Forum yazılımı olarak ilk başta ücretsiz bir yazılımla başlayacağım daha sonra eğer istediğim geri dönüşü alabilirsem ücretli bir yazılıma taşıyacağım. Ücretsiz yazılım olarak MyBB ile SMF arasında kaldım fakat MyBB'ye daha sıcak bakıyorum. Ücretli yazılım olarak ise vBulletin lisansı pahalı geldi, XenForo'nun da tasarımı pek hoşuma gitmiyor bu durumda pek fazla bilinmemesine rağmen WBB (WoltLab Burning Board) hem daha makul fiyatı hem de şık tasarımıyla beni kendisine çekmeyi başardı diyebilirim. Sizin bu konudaki görüşleriniz nelerdir, paylaşırsanız çok mutlu olurum.
 

admin

Yönetici
WF-Yönetim
7 Kas 2017
228
2
18
webmastersitesi.net
Offline
Benim önerim ola bilir mantıklı çünkü sölediğin gibi o tarz bir yer yok ise sen yaparsan türkiyede bir ilk olur ve kitleyide yakalaya bilirsen mantıklı bir şekilde tutar:) inşallah başara bilirsiniz.
 

admin

Yönetici
WF-Yönetim
7 Kas 2017
228
2
18
webmastersitesi.net
Offline
Kararli bir şekilde giderseniz başara bilirsiniz :) Birde sağlam bir ekip bulursanız " Durmak yok yola devam " dersiniz benim önerim o şekilde açıkcası
 

cihannetwork

WF Moderatör
10 May 2019
14
0
1
İstanbul
Offline
Ekip ve kararlılığın yanı sıra reklamlarla tanıtman gerekebilir. Bunun için de düşündüğün ücretin çok üzerinde bir ücret harcayabilirsin. Düşünce çok mantıklı ve tutacağını düşünüyorum. Dediğim gibi reklam yapman önemli.
 

Ceydaa

WF Moderatör
27 Eki 2018
29
0
0
Offline
Her ne kadar forum devrinin kapanmış olduğunu söylesem de; ilgili kitle için yararlanabilecekleri bir ortam oluşturulduğunda, devamının çorap söküğü gibi geleceğini düşünüyorum. Önemli olan, müşteri odaklı olmak. :) Size tavsiyem eğer forum açacaksanız, en azından ilk 6 aylık periyotta kullanıcı deneyimini bozan herhangi bir reklam v.b. içerik kullanmamanız. Sırf reklamlar yüzünden bir siteyi veya forumu bırakan o kadar çok tanıdığım oldu ki, anlatsam inanmazsınız.