Olay yaratan uzman cerrah Sergio Canavero Türkiye'ye geliyor!

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gündemdeki konular & Haberler kategorisinde Poveglia tarafından oluşturulan Olay yaratan uzman cerrah Sergio Canavero Türkiye'ye geliyor! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,249 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gündemdeki konular & Haberler
Konu Başlığı Olay yaratan uzman cerrah Sergio Canavero Türkiye'ye geliyor!
Konbuyu başlatan Poveglia
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Poveglia

Poveglia

Kayıtlı Üye
30 Kas 2017
8
0
0
Offline
Son yıllarda bilim ve tıp dünyasında tartışmalar yaratan cerrah Sergio Canavero,Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında konuşma yapmak üzere ülkemize geliyor.

22 sene boyunca Torino Hastanesi’nde beyin cerrahı olarak çalışan Canavero, Torino İleri Beyin Cerrahisi bölümünün direktörlüğünü yürütüyor. Beyin nakli çalışmalarına 1982 yılında başlayan isim, 2013 yılında beyin naklinin mümkün olduğunu kanıtlamak için “Heaven” isimli projeyi başlattı. 2017 yılında iki insan kadavrası üzerinde yaptığı kafa nakliyle bir ilki gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz yıl, gönüllü Rus hastanın nakil operasyonu için Eylül 2017 tarihi belirlenmişti fakat hasta son anda vazgeçince proje 2018 başlarına ertelendi.Ertelenmenin ardından cerrah Çin’e gidip ekip kurdu ve gönüllü olan hastaları incelemeye başladı.Umut vaat eden ekibin kadavraların üzerinde yaptığı deneylerin başarı ile sonuçlanması tartışmaları alevlendirdi.

İtalyan profesör Canavero,gün geçtikçe karşısına daha fazla insanı almaya başladı.Canavero tüm karşıt görüşlere rağmen deneyin kadavra,fareler ve şempanzeler üzerinde başarılı olduğu görüşünde.

Türkiye İnovasyon Haftası dolayısıyla 06-09 Aralık’ta İstanbul Kongre Merkezi’nde bir etkinlik gerçekleştirilecek.Sergio Canavero da bu etkinlik kapsamında konuşmacı olarak yer alacak..