Neden Türkiye'de Eğitim seviyesi düşük ?

25 Şub 2018
31
0
0
Sizce Neden Türkiye'de Eğitim seviyesi düşük ? Neden birşeyler başaramıyoruz ?

17 Şub 2018
44
0
0
Bazı şeyler ezbere dayalı olduğu için pekişmiyor. Veya okullarda her türlü imkânların olmadığı için de. Çoğu ülkeden daha ağır matematik görüyoruz ama sıralamada sonlardayız. Bunu sorguluyor insan.

21 Şub 2018
8
0
0
Bir öğretmen olarak söylüyorum. Bizim bir an önce herkesi okutmaktan ( ilk okul hariç ) vazgeçmeliyiz.

neden başaramıyoruz; çünkü okumak isteyeni değil herkesi okutmak istiyoruz, hevesli olanı değil herkese ders veriyoruz, okulu seveni değil herkesi okula alıyoruz, başarı göstereni değil herkesi sınıfa alıyoruz ( okuma yazma bilmeden lise bitiren öğrenciler var ) ve kesinlikle sınıfta kalma olmalı ve 2 sene kalanı okuldan uzaklaştırılıp açık öğretime gönderilmeli.

neden böyle söylüyorum. 3-5 kişi kurtaracağız diye bir sınıfı kaybediyoruz, 1 sınıfı kurtaracağız diye bir okulu kaybediyoruz bir okulu kurtaracağız komple eğitim sistemimizi çökertiyoruz. okul okuyan tüm kardeşlerim bilir ki sınıfta isteksiz okumak istemeyen bir hedefi, bir amacı olmayan bir öğrenci ne kadar öğrencinin hakkına girdiğine şahittir. bunun her sınıfta 10-15 kişi olarak düşünün abartmıyorum her sınıfta en az 10 kişi var hatta bazıları okuma yazma bile bilmeden ortaokula ve liseye gidiyor.

bu gidiş gidiş değil. bunu artık kavramamız lazım herkes ortaokul, lise, üniversite mezunu olmak zorunda değil.

12 Şub 2018
12
2
3
Herkesin ilgi alanına göre yönelten bir egitim sistemine geçiş saglansa sorun kalmaz , şimdiki eğitim sistemi çok karışık nerdeyse herşeyi bilmemizi gerektiren bir egitim sisteminteyiz

25 Şub 2018
31
0
0
[MENTION=277]melekutiala[/MENTION] size katılıyorum,ben lise 1'de iken sınıfımda kitap okuyan bir öğrenci heceliyordu.

Son düzenleme:
20 Mar 2018
1
0
0
Eğitim sisteminin anasını ağlattılar da o yüzden..
şimdi diyeceksiniz ki aa siyaset yapıyorsun, şimdiki hükümete suç atacaklar.. Malesef şimdiki hükümet tek başına bu haltı başarmamıştır, hep beraber nasıl bozarız diye uğraştılar. Sonunda başardılar.. Eğitim sisteminin yanında hapçı,uçkurundan başka bir şey düşünmeyen, mal bir gençlik oluşuyor. Sözüm kaliteli öğrencilerden dışarıdır.
değerli profsörlerimizden Oktay SİNANOĞLU'un konu hakkındaki görüşlerini dinleyip kitaplarını okursanız eğitim nasıl batırılmış biraz ucundan dokunmuştur.
https://www.youtube.com/watch?v=OBUSp49qXkM

22 Eki 2018
34
0
0
Sistemin başındaki adamlar yüzünden. Koltuk sevdaları için, para için yerlerini bırakıp gitmiyorlar...

mastertayfun

Gümüş Üye
1 Eki 2018
52
0
0
Adam 70 yaşından sonra bir fayda sağlamıyor bize işte. Oturup orada koltuğunu bırakmıyor. Emekli olmuyor. Buna izin verende devlet.