MySQL Nedir? Ne İşe Yarar?

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Veritabanları kategorisinde Mac tarafından oluşturulan MySQL Nedir? Ne İşe Yarar? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,923 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Veritabanları
Konu Başlığı MySQL Nedir? Ne İşe Yarar?
Konbuyu başlatan Mac
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mac

Mac

hic
Yönetici
WF-Yönetim
26 Kas 2017
36
0
6
ozankaraman.com
Offline
MySQL bir veri tabanıdır. İşlenen bilgilerin saklanma vazifesini gören sunucu olarak da tanımlamak mümkündür. Özellikle PHP programlama dili ile sık kullanılmaktadır. Bu sayede yazılan kodlar burada saklanabilmektedir.

Linux’da Yüksek Performans!
MySQL en iyi Linux işletim sisteminde kullanılmakta ve yüksek performans elde edilmektedir. Bunun yanı sıra Windows, OS/2 veya UNIX platformlarında da bu veritabanı kullanabilmektedir.

MySQL’in kullanımının son derece esnek olması her yerde kullanılabilmesine olanak tanımaktadır. Öyle ki veritabanına ihtiyaç duyulan ve kullanılması gereken her yerde bunu kullanabilmek mümkündür. Ancak yukarıda da ifade ettiğimiz üzere özelikle PHP olmak üzere ASP ile de sıklıkla kullanılmaktadır. Yani ağırlıklı olarak web sunucuları için kullanıldığını söylemek yanlış olmayacaktır.
 
Benzer konular Forum Tarih
DuhanHub Veritabanları 0 11K

Benzer konular