Medikal Koruyucu ve Yüz Maskeleri | CEVMEDICAL

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Tanıtım Yazısı kategorisinde cevmed tarafından oluşturulan Medikal Koruyucu ve Yüz Maskeleri | CEVMEDICAL başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 79 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Tanıtım Yazısı
Konu Başlığı Medikal Koruyucu ve Yüz Maskeleri | CEVMEDICAL
Konbuyu başlatan cevmed
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan cevmed

cevmed

Kayıtlı Üye
28 Mar 2021
1
0
1
Offline
logo1.png
Hayatımıza 2020'nin başından itibaren dahil olan ve Koronavirüs ile ilgili çokça şey yazılıp çiziliyor. Hangi yüz maskesinin ne kadar koruyucu olduğu; yüz maskelerinin gerekliliği, FFP2, N95 ya da 3 Katlı Medikal maskelerin hangisinin hangi durumlarda kullanılacağı tartışıldı.

Ancak yapılan araştırmalarda sadece maske takmanın Koronavirüs'ün bulaşmasına engel olmadığı saptandı. Salgına karşı daha güçlü olabilmemiz için Kişisel Koruyucu Donanım (KKD) yeterliliği de çok önemli bir noktada bulunuyor.

Virüsün en çok bulaşabildiği yerler kapalı alanlar ve genellikle iş yerleri. Koronavirüs sürecinde işyeri sağlığı ve güvenliği ile ilgili alınan tedbirler salgının yayılımını hafifletmekle beraber günlük hayat konforumuz için de önemli bir yer almakta.

Koronavirüs sürecinde en çok zorlanan grup tahmin edilebileceği üzere hastane çalışanları.

Tek kullanımlık Steril Kullan At Cerrahi Önlük ve Tulum, Kişisel Koruyucu Donanım (KKD) kullanımı pandeminin başından itibaren sağlık çalışanlarının olmazsa olmazı olarak kullanılmakta.

Tüm tedbirlere uyarak ve kurallara dikkat ederek bu virüsü bitirmek ise bizim elimizde.