Lazerlipoliz Uygulaması İçin En Uygun Adaylar Kimlerdir?

nullsix

Banned
13 Kas 2017
165
0
16
Lazerlipoliz Uygulaması İçin En Uygun Adaylar Kimlerdir?

Lazerlipoliz her ne kadar çok küçük bir işlem de olsa yine de bir operasyondur. diğer vücut düzeltme operasyonlarından bir adım öne çıkmasını sağlayan en önemli özelliklerinden birisi liposuction olamayacak hastaların bir kısmına da uygulanabilir olmasıdır. Bölgesel yağlanma problemi olan birçok birey bu operasyonu yaptırabilir. Ancak hamilelik veya emzirme döneminde olan bayanlar ile önemli rahatsızlıkları olan hastalar için sadece lazerlipoliz değil hiçbir operasyonun yapılması çok gerekli olmadıkça uygun olmaz. Ayrıca diğer bütün düzeltme operasyonları gibi lazerlipoliz de 18 yaşından genç bireylerde yapılması uygun değildir. Kalp veya şeker gibi kronik rahatsızlıkları olan hastaların ise operasyonun gerçekleştirilmesine bir engel olmadığı takip eden doktorunca onaylanan hastalar için operasyon herhangi bir problem teşkil etmez. Bu türden problemi olan hastaların varsa bu gibi durumları önceden işlemi yapacak doktoruna bildirmesi gerekir.

Lazerlipoliz Riskli Midir?

Lazerlipoliz yönteminde kullanılan cihazlar yağ dokusunu eritmekle kalmaz, aynı zamanda deriyi de sıkılaştırmaktadır. Bu da geleneksel yağ aldırma işlemlerinden sonra sık sık görülebilen deri sarkması riskini azlatmaktadır. Ayrıca deriyi sıkılaştırma özelliği sayesinde hamilelik sonrasında ya da kısa sürede aşırı kilo alıp vermeden kaynaklanan çok ciddi olmayan sarkıklıkları olan kişilerde, liposuction yöntemi kullanılamazken lazerlipoliz rahatlıkla kullanılabilmektedir. İşlem yapılacak olan kişilerin aşırı kilolu ve cildinin aşırı deforme olmuş olmaması gerekir. bir zayıflama yöntemi değil kontur düzeltme yöntemidir ve bölgesel yağlanmalar için tercih edilmektedir.

Operasyon Nasıl Gerçekleşir?

İşlemin yapılacağı yer bölgede önce topografik olarak bir planlama yapılır. Uygun hastalarda bu bölgeye önceden hazırlanmış lokal anestezik sıvı uygulanır. Lokal anestezinin etki etmesi için 10-15 dakikalık bir sürecin geçmesi gerekir. Geniş alanlarda işlem yapılacak ise lokal anestezi yetersiz kalabilir bu durumda sedasyon veya bazen genel anestezi de tercih edilebilir. Yeterli uyuşma sağlanması sonrasında işlemin yapılacağı bölge temizlenerek 1-2 mm boyutlarında bir kesi açılır. Bu kesi içerisinden işlemi yapacak olan 1 mm çapındaki prob cildin altına yerleştirilir ve bölgede lazer ile yağ hücreleri parçalanır. Bu işlemden sonra erimiş yağ özel enjektörler ya da vakum aracılığı ile dışarı alınır. Homojen olarak çıkarılan yağların yaklaşık olarak %85’i sıvı haldedir. Bu yöntem sayesinde alınacak sonuçlar işlemden hemen sonra görülebilmektedir ancak işlemin kesin sonuçları ancak işlemden 6 ay sonra kendini göstermektedir. Hastalar işlem sonrası önerilenlere uyduğu takdirde uygulanan bölgede şekil bozukluğu görülmemektedir.Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Op. Dr. Alper Tuncel

Lazer Lipoliz - OP.DR.ALPER TUNCEL ESTETİK PLASTİK CERRAHİ UZMANI

» Op. Dr. Alper Tuncel[/url]
 
Benzer konular Forum Tarih
N Site Tanıtım 0

Benzer konular