Kripto Para Yatırımları Nasıl Olmalı

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Blogcular-Genel kategorisinde AhmetKofali tarafından oluşturulan Kripto Para Yatırımları Nasıl Olmalı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,862 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Blogcular-Genel
Konu Başlığı Kripto Para Yatırımları Nasıl Olmalı
Konbuyu başlatan AhmetKofali
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan AhmetKofali

AhmetKofali

Kayıtlı Üye
14 May 2018
1
0
0
Offline
Kripto para sektörü ülkemizde geçtiğimiz yıl mükemmel bir ilgi görmüş ve birçok yatırımcının bu alana yönelmesini sağlamıştır. Sadece ülkemizde değil dünya üzerinde de son bir yıl içerisinde mükemmel bir şekilde popüler olan bu sektör her yaştan yatırımcı için adeta bir gelir dünyası haline gelmiştir. Tabii ki bu sektörde de her yatırımcı kazanacak diye bir şey yok fakat birçok yatırımcı için büyük bir fırsat olarak değerlendirilen bu sektörde çok güzel kazançlar elde etmek de mümkün. Forum üyelerimizin de birçoğunun kripto para yatırımı olduğunu düşünüyorum. Peki, kripto para yatırımları nasıl yapılmalı ve nasıl kontrol edilmelidir? Bu sektör üzerinden ekmek yemek çok mu zor? Ne gibi hatalardan kaçınılması gerekiyor? Bu yazımda bu soruların cevaplarını bulacağız.


Sepet Sistemi

kripto para
sektöründe kullanılabilecek ve en az zarar edilmesine yardımcı olabilecek en önemli ve en etkili sistemdir. Yatırımların kontrolü için de etkili olan bu yöntem birçok profesyonel yatırımcı tarafından tavsiye edilmektedir. Sepet yöntemi kullanıldığı zaman yatırımlarınız çeşitlenecek ve dalgalanmalardan en az şekilde etkileneceksiniz. Bu konu hakkında detaylı bilgi için
Nasıl Takip Edilmeli

Kripto para yatırımları belirli pariteler üzerinden yapılmaktadır. Dolayısıyla tek bir kripto para çeşidi için farklı pariteler ve farklı fiyatların görülmesi muhtemel bir olaydır. Bu sebepledir ki yapılan yatırımlar kullanılan parite ile takip edilmeli ve kar zarar oranı bu hesaplamalar üzerinden yapılmalıdır. Örneğin Doge/BTC paritesi üzerinden Dogecoin aldığımız zaman yatırımımızı Doge/USD paritesi üzerinden hesaplamamak gereklidir çünkü Dogecoin’in BTC paritesindeki değeri aynı olduğu sırada Bitcoin fiyatına bağlı olarak USD paritesi üzerinde bazı negatif veya pozitif değişiklikler görülebilmektedir.
Sepet sistemi yapıldığı zaman ise yatırımlarınızı birçok takip programı üzerinden takip edebilirsiniz. Bu uygulamalar sürekli olarak yatırımınızın karşılığını hesaplayacaktır dolayısıyla tek tek hesap yapmak zorunda olmayacaksınız ve hesaplamalar sırasında kur dalgalanmaları hesaplarınızı etkilemeyecektir. Kaliteli uygulamalar kullanarak yatırımınızın anlık karşılığını görebilirsiniz.

Cüzdan Hizmetleri

Yatırımlarınızı borsa siteleri üzerinde kesinlikle barındırmamalısınız. Eğer ki uzun vadeli bir yatırım yapılmış ise satın aldığınız kripto para çeşitlerini borsa siteleri üzerinde tutmak yerine cüzdanlarda saklamanız çok daha sağlıklı olacaktır. Bunun en büyük sebebi her ne kadar büyük olursa olsun borsa sitelerinin bir anda ortadan kaybolabilmesidir. Borsa siteleri bu açıdan yüksek risk taşıdığı için yatırımlarınızı borsa sitelerinde bekletmeniz tavsiye edilmemektedir. Kısa vadeli yatırımlar için ise al-sat yöntemi kullanılacak ise borsa hizmetlerini kullanmakta bir sıkıntı oluşmayacaktır fakat piyasanın çok hareketli olduğu günlerde bu yatırımlarınızı yine cüzdanlarınızda saklamanızı tavsiye ediyorum. Al-sat sırasında ciddi zararlar ile karşılaşmak gibi basit bir ihtimal bulunurken, borsaların bu hareketlilik esnasında çıkarabileceği binlerce büyük problemleri de hatırlatmak istiyorum.

Seçenekler Ve Tercih

Kripto para borsası oldukça aktif ve hareketli bir borsa olduğundan dolayıdır ki bu borsada 1.400’den fazla kripto para seçeneği bulunmaktadır. Bu kripto paralar arasında gerçekten başarılı olanlar, kazandıranlar veya geleceği parlak olanlar yer alırken birçok dolandırıcılık için eklenmiş seçenekler de bulunmaktadır. O sebeple yatırım öncesinde araştırma yapılması gerekmekte ve işlem hacmi ortalama olarak 750 Bitcoin’in altında olan kripto paralar tercih edilmemelidir. Tercih yapılmadan önce yapılan araştırmalara ek olarak çevrenizden bilgili kişilere ulaşarak yardım almanız da yatırımınız için daha sağlıklı sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır.

Akıl Tüccarları Ve Uzman Yatırımcılar

Kripto para sektörü diğer yatırım sektörlerine benzemez. Bu sektörde her şey her an olabilir. Bu sebepledir ki diğer yatırım sektörlerine göre biraz daha farklı yatırım stratejileri izlemek gereklidir. Kripto para sektöründe yatırım yapacağınız zaman akıl dağıtan akıl tüccarlarından ve özellikle kendisini borsa simsarı sanan uzman yatırımcılardan (!) uzak durmakta fayda vardır. Bireysel olarak hiçbir kazanç elde edememiş kişiler genellikle grafikler üzerine 1-2 çizgi çekerek kendisini uzman analist olarak tanıtabilmektedir. Bu durumu kısaca özetlemek gerekirse 500+ oranlı kupon satan kişilere benzetebiliriz. Kendisi için faydası dokunmamış birisinin size ne faydası dokunabilir ki? O sebeple yatırım tavsiyesini dinleyeceğiniz kişinin bu sektördeki geçmişini araştırmadan veya çevrenizden bilgi edinmeden kesinlikle yatırım yapmayınız.

Bireysel Kararlar

Yatırım yapacağınız zaman kendinizi muhakkak bilin, tanıyın ve o şekilde harekete geçin! Paranızı kısa vadeli olarak mı değerlendirmek istiyorsunuz yoksa uzun vadeli olarak mı değerlendirmek istiyorsunuz? Önce bu sorunuzun cevabını bulmalısınız ve daha sonra yatırım için harekete geçmelisiniz. Kısa vadeli yatırımcılar en ufak fırsatları bile değerlendirirken uzun vadeli yatırımcılar ise büyük trendleri bekler ve bu şekilde fırsatlardan faydalanır. O sebeple ilk olarak kendinizi tanıyın, ve yapmak istediğinize karar verin ve daha sonra faaliyete geçin.


Bu yazımda sizlere ''Kripto Para Yatırımları Nasıl Olmalı'' sorununa yönelik cevaplarımı aktardım. Yazı içerisinde eksik olduğunu düşündüğünüz veya eklemek istediğiniz diğer noktaları konu altında yorum ile belirtirseniz sevinirim.
 

Benzer konular