Kısa zamanda bol ziyaretçi çekme yöntemleri ''yeni webmasterlar için''

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Yeni Başlayanlar kategorisinde gokbel tarafından oluşturulan Kısa zamanda bol ziyaretçi çekme yöntemleri ''yeni webmasterlar için'' başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,601 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Yeni Başlayanlar
Konu Başlığı Kısa zamanda bol ziyaretçi çekme yöntemleri ''yeni webmasterlar için''
Konbuyu başlatan gokbel
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan gokbel

gokbel

Gümüş Üye
8 Ara 2017
44
0
6
İstanbul
yapiturk.blogspot.com
Offline
Öncelikle Web Dünyasına hoşgeldiniz.
Bir çoğumuzun hedefi nedir? İyi , popüler ve yararlı bir site sahibi olmak. Peki dünyada milyonlarca site arasından nasıl sıyrılacağız ve popüler hale getireceğiz?
Evet başlamadan bu soruya yanıt bulmanız gerekir. Sizi milyonlarca siteden sıyıracak ilk önerim açacağınız sitenin dalında tek olması. İlk yapılan herşey tutar buna emin olabilirsiniz. He peki böyle sağlam bir projemiz yok diyorsanız açacağınız sitenin domaini işleyeceğiniz konuyla uyumla olmalı. Çünkü google de aradığınız kelimede öncelik yakın domainlerde olacaktır. Tabi seo farkı bunu etkiler ama büyük ihtimalle bu kelimeye yakın domainler önde olacaktır. Domain konusunda sabırlı olun. İyi bir domain elde etmeden işe başlamak hızını düşürecektir.

Bir başka önerim içerikle alakalı. Sitenizin içeriği güncel olmalı. Biraz açalım isterseniz. Bugün 50 paylaşım yaptıktan sonra ertesi gün hiç ekleme yapmıyorsanız sitenizin google daki popülerliği etkilenecektir. Google 'ın bir robot kendi algoritmasına sahip bir mekanizma olduğunu asla unutmayın. Doğru çözümler her zaman google veya diğer arama motorlarında başarılı olmanızı sağlayacaktır. İçerik eklerken olabildiğinde her gün aynı sayıya ulaşmayı çalışın ve siteyi sürekli güncel tutun. Paylaşacağınız konuları mutlaka kendiniz yazmaya veya kendiniz derlemeye çalışın.

Çok yoğun konulara yönelmeyin.
Evet arkadaşlar herkezde genel bir kanı var. Web kullanıcıları çok fazla film indiriyor film sitesi açmak gerekir. Şöyle sorayım ozaman. Binlerce film sitesi arasında sizin başlangıçta şansınız nedir? Çok iyi bir site yapmış dahi olsanız harcayacağınız zamanı başka dallara harcarsanız çok daha popüler site kazanmış olacaksınız. Arama motorlarında aklınıza hiç gelmeyecek kelimelerin günde binlerce kez arandığını unutmayın. Eğer milyonlarca site içerisinden çabuk sıyrılmak istiyorsanız mutlaka daha az işlenmiş tarzlara yönelin.

Tabiki link kazanmak
Link kazanmak arama motorlarındaki prestijinizi ve kuşkusuz direk hitini arttıracaktır. Tabiki doğru yerden doğru linki edinmek gerektiğini sakın unutmayın. Gelişi güzel edindiğiniz backlinklerin size aksine zararlı olacağını unutmayın. Bunun terazisini nasıl dengeleyeceğiniz diyorsanız sitemizde sayısız makalelere göz atın mutlaka aradığınız engin bilgilere sahip olacaksınız. Size başlamadan pr kazanmanız ve hitinizi arttırmanız için bir kaç site önereyim. tusul.com , yazarkafe.com oyyla.com gibi sitelere içeriğinizi eklerseniz ve sabırla güncel şekilde sitenize paylaşımda bulunabilirseniz zamanla ne kadar çabuk aradan sıyrıldığınızı göreceksiniz.

Araştırmacı olmak
Kesinlikle yöneldiğiniz konuda araştırma yapıp en doğru ve geniş bilgiyi sunmaya çalışın. Özellikle teknik konularda çok fazla bilgi sahibi değilseniz mutlaka webmaster forumlarını ve gelişmeleri takip edin. Ufak detayların sizi üniversite sınavında olduğu gibi yüzlerce basamak hatta binlerce basamak yukarı taşıyacağını unutmayın. Sitenizdeki ufak bir hata size çok pahalıya malolabilir. Bu yüzden teknik her konuyu araştırın ve uzmanlardan yardım isteyin. Yapılabilecek her güzel ve doğru işlemi yaparak sitenizi geliştirmeye çalışın. Teknik sitenin içeriği kadar önemli ve değerlidir. eğer maddi gücünüz varsa mutlaka gerçek bir seo danışmanı ile çalışın.

Doğru insanlarla çalışmak
Galiba en önemli konulardan biride doğru hizmeti alabilmek için doğru insanlarla çalışmaktır. Alacağınız host firması çalışacağınız teknik ekip ve yönetici kadrosu doğruseçilmezse ileride yaptığınız herşeyi kaybedebilirsiniz. Çalışacağınız insanları mutlaka referans ile seçin. daha önce yaptığı işlere diğer insanlarla iletişimine dikkat edin. Host konusunda acele etmeyin. Ucuz alacağım diye güvenilir olmayan firmalarla çalışırsanız ileride popüler olma durumunda bilgilerinizin çalındığını veya hesabınızın domaininiz aniden elden gittiğini görebilirsiniz. Web dünyasında çok fazla fırsatçı olduğunu sakın unutmayın. Bu konularda webmaster forumlarından sürekli fikir alın.

Website Dengesi ve Kesin Başarı
Aslında yazılabilecek anlatılabilecek yüzlerce sayfalık konu var ancak size şimdilik kısaca bazı başlıklarla bazı konuları anlatmak istedim. Site konusunda seos , teknik ve görsel durum , ziyaretçi kaynakları , doğru link tercihleri , güncel ve özgün paylaşımlar gibi konularda belli bir denge sağlar hepsini bir arada götürürseniz mutlaka başarılı olacaksınız. İnternet dünyası bir milli piyango bileti değildir. Emek verilerek doğru yapılan her iş başarıya ulaşır. Belkide Web dünyasını en çok cazip kılan özelliği budur. Emek çalmayıp emek verin sabırlı olun.

Umarım yazdığım yazı yeni başlayacak bir kaç arkadaşımızlara bazı konularda ışık tutar ve daha az zaman harcayarak daha yararlı siteler oluştururlar. Sabırla bu yazıyı okuyan bütün herkeze teşekkür ederim.

Kaynak: Kodsuz-Toplist.tr.gg