İOS için Whatsappa 2 Önemli Yenilik

Script Evin

Kurumsal
12 May 2018
97
0
0
scriptevin.com
Whatsapp belki de son zamanların en sık güncellenen ve sık sık yeni özellik kazanan uygulaması. Belki de bu nedenle dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olmuş diyebiliriz. Şimdi bahsedeceğimiz iki yeni bildirim özelliği sadece iOS işletim sistemi kullanan cihazlar için geldi ve beta aşamasında beta sürümden son kullanıcıya ne zaman ulaşır herhangi bir açıklama yapılmış değil.

Bildirimden ön izleme
Yeni sürümde Whatsapp’ta size başkasından multimedya mesaj geldi. Ya video ya fotoğraf. Bu mesajı görüntülemek veya oynatmak için artık mesajın içine girmenize gerek yok. Bildirim ekranından içeriği tıpkı harfler gibi görüntüleyebileceksiniz.

Otomatik indirme kapalıyken bildirimden ön izleme
İkinci yenilik ise şu, mobil ağlarda bazen fotoğraf ve video içeren mesajların otomatik indirmesi kapatılabiliyor. Wifi üzerinden otomatik indirilen bu mesajlar mobil ağ üzerinden indirilemiyor. Elbette bu ayar değiştirilebilir ama değiştirmeniz gerek yok. Çünkü bu güncelleme ile birlikte isterseniz otomatik indirme kapalı olsa bile, mesaj telefonunuza inmemiş olsa bile ön izlemesi bildirim ekranında görüntülebilir.

Şimdilik iOS için gelen yeni özellikler bunlar. Yakında Android için de gelebilir.