İnstagram Önerilenler

Superisi

Banned
17 Ocak 2018
103
0
0
ankara
www.oyungemisi.com
Sosyal medya günümüz de oldukça fazla ilgi görmektedir. Sosyal medya çok fazla kullanıcının birbiri ile hızlı bir şekilde iletişime geçmesi için büyük bir araç olarak yer almaktadır. Sosyal medya araçları ise farklı kullanım alanları ile kendilerini ayırmaktadır. Fakat Instagram ise hepsini kendi bünyesinde toplayarak büyük bir işlem gerçekleştirmektedir. Instagram genel olarak fotoğrafların yüklendiği bir sistem olarak ortaya çıkmaktadır. Fotoğraflar ise kişinin kendi profilinde belirli günler ve saatler içerisinde kalmaktadır. Kullanıcı isterse hiçbir şekilde silme işlemi gerçekleştirmez. Bu ise uzun bir süre kullanıcının hesabında kalmaktadır. Bunun yanında ise kullanıcılar hikâye kısmından ise 24 saat kalabilecek bir fotoğraf yayınlar bu fotoğraf ise o süre sonrasında silinir ve kimse bir daha o fotoğrafa erişim sağlayamaz.

Instagram Önerilenler Hakkında
Fotoğrafın dışında ise 1 dakikalık video yükleme imkânları da kullanıcılara sunulmaktadır. Bu işlemler ise kısa bir süre içerisinde gerçekleşmesi ise kullanıcıları avantajlı bir konuma sokmaktadır. Instagram da ise kullanıcılar fotoğraflarını herkesin görmesini veya sadece izin verdiği kişilerin görmesini sağlayabilmektedirler. Bunun için ise hesap ayarların gizlilik ayarını açıldığında paylaşılan gönderileri sadece kullanıcıların izin verdiği kişiler görmektedir. Bunun dışında ise kullanıcılar mesaj bölümünden ise birbirlerine yazı veya fotoğraf gönderme imkânları bulunmaktadır. Başkalarının gönderileri ana sayfa da çıkmasını isteyen kullanıcılar ise istedikleri kişileri takip ederek görme imkânları bulmaktadır.

Instagram Önerilenler Özelliği
Instagramın bir özelliği olarak ise öneriler kısmı bilinmektedir. Öneriler ise tanıyabileceğin kişileri göstermektedir. Instagram önerileri ise arkadaşlarının takip ettiği kişiler veya Instagrama bağlanan diğer sosyal medya hesaplarından kişileri göstermektedir. Bu gösterim ise aradığınız veya unuttuğunuz arkadaşlarınızı bularak ekleme imkânı sunmaktadır. Bunun yanında ise o kişiyi eklemek içip profiline girmenize gerek kalmadan takip et butonu ile o kişiyi takip etme imkânı kullanıcılara sunulmaktadır. Kullanıcılar ise istemedikleri durumlarda ise bu seçeneği kapatıp veya geçme imkânı bulunmaktadır. Bu durum bazı kullanıcılar için büyük bir seçenek olarak bilinmektedir. Bunun sebebi ise önerilenler kısmı çok fazla görülmektedir. Fazla görülmesi ise kullanıcıları rahatsız eder ve ortadan kaldırma imkânları yer almaktadır.

v
 

Benzer konular