Insanlık şokta! Yeni bir din

  • Forum Sayfamızda alakasız web sitesi paylaşımı, backlink, hacklink amaçlı paylaşımlar yöneticilerimiz tarafından tespit edilip silinebilir.

Wiki

Banlı Kullanıcı
6 Haz 2018
63
0
0
Bitcoin'e yatırım yapan yatırımcıların aşina olduğu Blockchain'i, şifrelenmiş işlem takibi sağlayan bir veri tabanı olarak tanımlayabiliyoruz. Blockchain sistemi sayesinde bir merkeze balı kalmadan işlem yapılabiliyor. Günümüzde aslında Blockchain onlarca kişi tarafından kullanılmaya başlandı. Ancak şimdiki durum biraz daha karışık, Blockhain Matt Liston için artık adeta bir dine dönüştü. Blockchain dini...

Augur'un kurucusu Liston yeni ve merkeziyetsiz bir din ortaya çıkarttı. 0xΩ adını verdiği bu dinde raporlar, bağışlar ve onaylar Blockchain teknoloji sayesinde gerçekleşecek.

New York'taki bir etkinlikte konuşma yapan Matt Liston etkinlik sırasında bu yeni din 0xΩ'nın yönetim modelini anlatan "kutsal" kopyalarını dağıttı. Aynı zamanda bu yeni din yine etkinlik sırasında özel Ethereum anahtarlarıyla kutsandı.

0xΩdinindeki temel amaç, Blockchain teknolojisinde olduğu gibi merkezi bir otoriteye ihtiyaç duymamak. Dolayısıyla bu dinde Papa gibi üst düzey insanlar olmayacak. Dine mensup herkesin dinin metnini değiştirmeye yetkisi olacak.

0xΩ dinindeki uygulamalardan biri de yapılan iyiliklerin nereye gittiğinin gösterilmesi olacak. Liston'un düşüncesine göre insanlara yaptıkları iyiliklerin nereye gittiğinin, nelere yol açtığının gösterilmesi daha çok iyilik yapılmasına sebebiyet veriyor.

Matt Liston'un bu yeni dininin ayakta kalıp kalamayacağını ve etrafına insan toplayıp toplayamayacağını hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: https://www.teknotak.com/2018/06/blo...ini-nedir.html
 

Wiki

Banlı Kullanıcı
6 Haz 2018
63
0
0
[MENTION=783]Melisa[/MENTION] İnsanlar şaşırmış .