.htaccess ile SSL Yönlendirmesi Yapma

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bilgi Arşivi kategorisinde Noventa tarafından oluşturulan .htaccess ile SSL Yönlendirmesi Yapma başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,628 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bilgi Arşivi
Konu Başlığı .htaccess ile SSL Yönlendirmesi Yapma
Konbuyu başlatan Noventa
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Noventa

Noventa

Kayıtlı Üye
6 May 2018
36
0
6
www.dogushan.com
Offline


Paylaşımlı hosting hizmetiniz veya sunucunuz üzerinden SSL hizmeti aldıysanız SSL yönlendirmesine ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğer bu yönlendirmeleri yapmazsanız genelde hem http hem de https ile giriş sağlanabilir. Bu da hem Google hem de kullanıcı açısından bir sorun yaratacaktır. Eğer .htaccess dosyanız bulunmuyorsa, not defteri veya NotePad++ üzerinden .htaccess isimli bir dosya oluşturun. Bu dosyanın içine ise aşağıda yer alan kodu yapıştırıp kaydedin. Ardından da sunucunuzun ana dizinine .htaccess dosyasını yükleyin.

Kod:
RewriteEngine On
RewriteCond %{SERVER_PORT} !=443
RewriteRule ^ https://www.alanadi.com%{REQUEST_URI} [NS,R,L]
Bu işlemi yapmanız dahilinde http://www.alanadi.com şeklinde sitenize girilmeye çalışılsa da direkt olarak https’ye yönlendirme yapılır ve kullanıcı SSL sertifikası üzerinden siteye erişim sağlar.

Özellikle özel bir script kullanıyor ve SSL ayarı bulunmuyorsa ya da düz HTML bir siteniz var ise bu kod işinize yarayacaktır.

Kaynak: https://www.dogushan.com/htaccess-ssl-https-yonlendirmesi-yapma/
 

Benzer konular