Hazerfen Space İle Oluşan Teknoloji Merkezi

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Blogcular-Genel kategorisinde resthit tarafından oluşturulan Hazerfen Space İle Oluşan Teknoloji Merkezi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,851 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Blogcular-Genel
Konu Başlığı Hazerfen Space İle Oluşan Teknoloji Merkezi
Konbuyu başlatan resthit
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan resthit

resthit

Banlı Kullanıcı
20 Ağu 2019
3
0
1
Offline

Kurulduğu kısa zaman süreci içerisinde en büyük başarılı projeleri Khan-1A ve Alfa Engine olan Hazerfen Space, bu projelerle ilk katı yakıtlı roket motorları geliştiren Türk ekip olma unvanına sahip olmuştur. Bu projelerin yanı sıra sistemsel ve donanımsal çalışmalar da yürüten ekip birçok projenin CFD analizlerini de yapmaktadır. Şu ana kadar da birçok roket ekibinin donanımsal ve hayati parçalara olan ihtiyacını kendi bünyesinden karşılamayı başarabilmiştir.
Hazerfen Space Ekibi Kimlerden Oluşmaktadır?
Faaliyetlerine 2015 yılından bu yana devam etmekte olan Hazerfen Space ekibi tamamen gönüllü kişiler tarafından oluşmaktadır. Herhangi bir şirket ya da firma kimliği olmayan kurumumuzda yer alan kişilerse tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak faaliyet gösteren üniversite öğrencileri ve çeşitli meslek gruplarından bireylerdir. Hazerfen Space ayrıca tamamen bağımsız ve gönüllülük esasına dayalı çalışan, hiçbir kurum ya da kuruluşa bağlı olmayan bir yapıdır.
Hazerfen Space Gelecek Projeleri
Kendi bünyesi içerisinde şu ana kadar oldukça inovatif projelere imza atan Hazerfen Space ekibinin yeni projeleri ise çalışmalar yapmak, Atmosfer testleri gerçekleştirmek ve roketçilik hakkında dünyada muadili olan sistemleri minimalize ederek ülke şartları içerisine güçlü bir şekilde yapılandırmaktır. Bunun yanı sıra ileriki dönemlerde uzay yarışında sesini duyurabilecek bir ekip olarak daha güçlü projelere imza atmak ve bir haline gelmek ekibin gelecek projeleri arasında yer almaktadır.