Havalandırma Kanalı Temizliği

29 Mar 2018
1
0
0
Havalandırma kanalı temizliği işletmeler ve evinde havalandırma sistemi olanlar için ihmale gelmeyecek kadar önemlidir. Çünkü ortam ne kadar temiz olursa olsun bir süre sonra havalandırma kanalları kirlenmeye başlıyor. Bu kir, toz ve yağ birikintileri içinde bakteriler ve mantarlar üremeye başlıyor. Havalandırma sistemi yani havalandırma fanı her çalıştığında hem kir ve toz hem de bu tozlara yapışmış zararlılar ortama dolmaya başlıyor. Bilindiği gibi havalandırma sistemleri ortamdaki kirli hava ve dumanları dışarı tahliye edip içeriye temiz hava üfleyen sistemlerdir.

Bu durumdan dolayı ister restaurant mekanında olsun isterse ev ortamında olsun bir süre sonra havalandırma kanalı temizliğini yaptırmanız hem sağlığınız hem havalandırma sisteminin ömrü hem de eğer işletme iseniz mekandaki müşterilerin uzun vadede sizi seçmesi için çok mühimdir.

Buradaki önemi kısaca bir kez daha özetlersek : genellikle restaurant, cafe, otel tarzı yemek (kızartma, pişirme) sonrası ortaya çıkan dumanlar ortama dolup müşterileri rahatsız etmemesi için havalandırma sistemleri kullanılır. Aynı şekilde ev tipi havalandırma sistemlerinde de durum benzerdir. Tabii bu duman ve buharlara toz, toprak ve sigara dumanlarını da ekleyebiliriz. Havalandırma sistemleri bu rahatız edici kokuları dışarı tahliye edip içeriye ferah hava üflerken kanallarda birikintiler oluşur. İşte bu birikintiler insan sağlığı dahil her şeye zararlıdır. Bu sıkıntıları yaşamamak için havalandırma kanalı temizliği tek çözümdür. Bu temizlik yapılırken ise bilindik normal temizlik işe yaramamaktadır. Bunun için hizmet veren profesyonel ve deneyimli uzmanları tercih etmelisiniz.

Sağlıklı insanlar ve ferah bir hava ile yolunuza devam edin. :)