Google Trends Nedir ?

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bilgi Arşivi kategorisinde Remote tarafından oluşturulan Google Trends Nedir ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 148 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bilgi Arşivi
Konu Başlığı Google Trends Nedir ?
Konbuyu başlatan Remote
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Remote

Remote

Yönetici
WF-Yönetim
5 Kas 2020
13
10
3
Bursa
www.zurna.net
Offline
İnternet kullanıcıları, en çok hangi kelimeleri aratıyor? İnsanlar hangi konuları araştırıyor ve Google’ı ne için ziyaret ediyor?

Eğer bir işletmeniz varsa ya da dijital pazarlama ile uğraşıyorsanız, bu soruların önemi bir hayli fazla. Çünkü insanların internette ne araştırdığı bilmek ve kullanıcıların ilgi alanlarını keşfetmek, e-ticaret siteleri veya pazarlamacılar için büyük bir değer taşıyor.


Google Trends Nedir?
Google Trends, internet kullanıcılarının Google’da araştırma yaptığı konular hakkında bilgi veren bir uygulamadır. Bu bilgiyi anahtar kelimeler düzeyinde verir. Bilgi vermesine ek olarak kullanıcılara popüler aramaları da gösterir. Örneğin Google’da en çok aranan kelimeyi merak ediyorsanız, Google Trends uygulamasını ziyaret edebilirsiniz.

Google Trends için kelimeler önemlidir çünkü her kullanıcı merak ettiği konuları aratırken birkaç kelime ya da kelime öbekleri kullanır. En çok kullanılan arama motoru Google olduğu için de merak edilen konular Google’a yazılır. Böylece Google da günlük ve haftalık gibi periyotlarla bir liste çıkarır. Bu listede en çok aranan kelimeler, dolayısıyla gündemde en çok ilgi çeken konular yer alır.

Google Trends servisinde sadece klasik web aramasıyla ortaya çıkan popüler konular listelenmez. Bu serviste aynı zamanda Google görsel arama, alışveriş araması, haber aramasında en çok merak edilen ve araştırılan konu başlıkları da listelenir. Ayrıca Youtube aramalarındaki popüler içeriklere de Google Trends uygulamasın da ulaşmak mümkündür.

Google Trends’in en önemli özelliklerinden biri ücretsiz olmasıdır. İsteyen herkes, Google’da neyin popüler olduğunu ve en çok hangi konunun aratıldığını öğrenmek için Google Trends servisini ziyaret edebilir. Profesyoneller için önemli bir pazarlama aracı işlevi gören Google Trends, gündem takibi yapmak isteyenlerin de sıklıkla ziyaret edebileceği bir Google servisidir.


Kaynak : Ogocer.
 
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: sendilord

Benzer konular