Google Cezaları ve Çözümü

  • Forum Sayfamızda alakasız web sitesi paylaşımı, backlink, hacklink amaçlı paylaşımlar yöneticilerimiz tarafından tespit edilip silinebilir.

NeverBackDown

Kayıtlı Üye
29 Nis 2018
174
0
16
İzmir

Google’ın Sevmediği Şeyler

Google’ın beğenmediği bir şey yaptıysanız Google, web sitenizi cezalandıracaktır.

  • Google, otomatik olarak oluşturulan içerikten kaçınmanız gerektiğini söylüyor.
  • Orjinal içeriği olmayan sayfalar oluşturmamalısınız.
  • Web sayfalarınızın için bir şeyler gizlemeyin ve gizli yönlendirmelerden, gizli metinlerden veya bağlantılardan kaçının.
  • Alakasız anahtar kelimelerle yüklememelisiniz ve sayfa ile ilgili olmayan zengin snippet işaretlemesini kullanmamalısınız.
  • Virüs, truva atı veya diğer kötü amaçlı yazılımlar gibi kötü amaçlı davranışlar içeren sayfalar oluşturmak da bir cezaya neden olabilir.


Google Ceza Filtre Ban Sorgulama


Başlamadan önce, Google’ın web sitenizi gerçekten cezalandırıp cezalandırılmadığını öğrenmelisiniz. Bir ceza, Google’ın manuel işlemidir. Google Search Console’a bakın. GSC’de bir mesaj yoksa, web siteniz cezalandırılmamıştır.

Web siteniz cezalandırılmamış olsa da, büyük bir sıralama düşüşü görüyorsanız, web siteniz bir sıralama filtresinden etkilenmiş olabilir. Google’ın sıralama algoritması, Panda algoritması gibi alt algoritmaları içerir. Google, bir web sitesinin kalitesinin düşük olduğunu tespit ederse, söz konusu web sitesinin sıralamalarını algoritmik bir şekilde düşürür. Google’ın arama kalitesi değerlendirici yönergelerine göre, web siteleri uzmanlık, yetki ve güvene sahip olmalıdır.

İki tip manuel ceza vardır:

Sitenin tamamını etkileyen site çapında cezalar vardır ve yalnızca bir web sitesinin bir bölümüne uygulanan kısmi cezalar vardır. Manuel bir ceza aldıysanız, Google Search Console hesabınızdaki bildirim, cezanın gerekçesi hakkında sizi bilgilendirir. Sitenize doğal olmayan bağlantılar, az veya hiç katma değeri olmayan ince içerik, gizleme ve / veya gizli yönlendirmeler, sitenizden doğal olmayan bağlantılar.

Google Cezalarından Nasıl Kurtulabilirim?

Web siteniz Google tarafından cezalandırıldıysa, cezaya neden olan tüm öğeleri kaldırmanız gerekir. Bugün, çoğu manuel cezalar doğal olmayan bağlantılar içindir. Bağlantı satın alırken veya büyük ölçekte bağlantı şemaları oluştururken bu olur. Sıralamanızı kurtarmak için bu doğal olmayan bağlantıları kaldırın.

Google filtresinden sonra sıralamanız nasıl iyileştirilir?
Web sitenizin sıralamaları algoritmik bir filtreden dolayı düşmüşse, web sayfalarınızın kalitesini iyileştirmeniz gerekir. Web sayfalarınızın arama motoru tarayıcılarını uzak tutan teknik hatalar içermediğinden emin olmanız da önemlidir. Bu teknik hatalar, bir web sitesi yeniden tasarlandıktan sonra, yeni bir eklenti yüklendikten sonra olabilir.

Sonuç Olarak

Spam yapmayın! Geri dönüş almak için otomatik araçlar kullanmayın. Google’ın son güncellemeleri yüksek kaliteli siteleri ödüllendirmek üzerine kuruludur. Algoritmaların mantığı şudur: “Spam-web siteleri bir ceza alacak, yüksek kaliteli web siteleri ödüllendirilecek.
 

Benzer konular