Google Adsense Nedir? Ne İşe Yarar?

Mac

hic
26 Kas 2017
36
0
6
ozankaraman.com
Google tarafından sunulan reklamcılık hizmeti olan Google Adsense ile, oturduğunuz yerden para kazanmanız mümkündür. sizin de bir siteniz varsa ve hatırı sayılır ziyaretçi trafiğine sahipseniz, Google Adsense’ye kaydolarak sitelere reklam alabilirsiniz. Sitenizde yayınladığınız reklamlara her tıklandığında bu işlemden para kazanırsınız. Bu yüzden sitenizin ziyaretçisi ne kadar çoksa reklam kazancınız da o kadar çok olacaktır.

Ödemeyi Nasıl Alırım?
Googel Adsense’ye üye olun ve üyeliğiniz onaylandıktan sonra hesap ayarlarına gelerek bir ödeme yöntemi seçin. Reklamlara tıklandıkça paralarınız da hesabınızda birikecektir. Reklamlar sitenizin amacı ve müşteri çevreniz düşünülerek uyumlu olarak çıkarılacaktır. Bu sayede tıklanma oranlarının yüksek olması sağlanacaktır.
 
19 Ara 2017
19
0
0
Reklamdan para kazanmak için öncelikle google adsense hesabı açmak ve websitenize veya youtube hesabınızdaki videoları vs. google adsenseye tanımlanayabilir ve belli bir ücret kazanabilirsiniz.Ancak örnek olarak mesela youtubeda bir paylaşımınız varsayalım.Google adsense 10bin izlemeden sonra size teklif sunmakta ve paylaştıgınız videoya reklam koymakta ve tıklama başına para ödemektedir.Para çekimi yapmak için 100 dolara ulaşmanız gerekmektedir.Googleda adwords ve adsense vardır.Adwords websitenizin reklamını vermek,adsense ise reklam alma platformudur
 

Benzer konular