Google Adsense Nedir ? Nasıl Çalışır ?

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Google Adsense kategorisinde slarktr tarafından oluşturulan Google Adsense Nedir ? Nasıl Çalışır ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,956 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Google Adsense
Konu Başlığı Google Adsense Nedir ? Nasıl Çalışır ?
Konbuyu başlatan slarktr
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan slarktr

slarktr

Banlı Kullanıcı
29 Ocak 2018
84
0
0
Offline
Google Adsense Nedir ? işte cevabı..AdSense, çevrimiçi içeriğinizle birlikte hedeflenen reklamların gösterilmesi yoluyla para kazanmanın ücretsiz ve kolay bir yoludur.
AdSense ile site ziyaretçilerinize alakalı ve ilgi çekici reklamlar gösterebilirsiniz ve reklamların genel görünümünü, web sitenize uyumlu olması için özelleştirebilirsiniz.

AdSense'in diğer reklam ağlarından farkını merak ediyorsunuzdur

Google AdSense , sitenize Google AdWords reklamları sağlamasıyla diğerlerinden ayrılır.Bunun anlamı şu
Google daha sonra reklam türüne bağlı olarak reklamlara yapılan kullanıcı tıklamalarına veya reklam gösterimlerine göre sitenizde gösterilen reklamlar için size ödeme yapar.
AdSense, reklam alanlarınız için rekabet, daha alakalı reklamlar ve tüm çevrimiçi içeriğiniz için reklam fırsatlarında anlamına gelen geniş bir reklamveren talebine anında ve otomatik olarak erişim sağlar.

Hangi reklamın görünmesini istiyorsanız seçmeniz gerekmiyor çünkü hedef kitleye göre adsense reklamları otomatik olarak veriyor.


AdSense nasıl çalışır ?

Google AdSense, web sitesi sahiplerine sundukları çevrimiçi içerik üzerinden para kazanmaları için bir yol sunar. AdSense, içeriğiniz ve ziyaretçilerinize göre metin reklamlar ve görüntülü reklamları sitenizle eşleştirerek çalışır. Reklamlar, ürünlerini tanıtmak isteyen reklamverenler tarafından oluşturulur ve ödenir. Bu reklamverenler her bir reklam için farklı bir tutar ödediklerinden, kazanacakları tutar da değişecektir.

AdSense'in çalışma şeklini 3 basit adımda webmastersitesi olarak açıklamaya çalışacağız1. Reklam yerleri olan alanları kullanılabilir hale getirirsiniz.
2. En yüksek ödemeyi yapan reklamlar sitenizde gösterildikten sonra..
3. Ödeme alınır.

Sitenize reklam kodu yapıştırarak ve reklamların görünmesini istediğiniz yeri seçerek web sitenizin reklam alanlarını uygun hale getirirsiniz.
Reklamverenler, ise açık artırma ile reklam alanlarınız için teklif verir. En yüksek fiyatlı reklam, sitenizde gösterilir.
Ödemelerinizi aldığınızdan emin olmak üzere sitenizdeki reklamlarınız için tüm reklamverenlerin ve ağların faturalandırılması işlemiyle bizzat google adsense ilgilendiğini bizlere söylüyor.

Bununla ilgili sorularınız olursa konuya veya bana özel mesaj atabilirsiniz.
 
Son düzenleme:

Benzer konular