Google Adsense Nedir ? Nasıl Çalışır ?

  • Forum Sayfamızda alakasız web sitesi paylaşımı, backlink, hacklink amaçlı paylaşımlar yöneticilerimiz tarafından tespit edilip silinebilir.

slarktr

Banlı Kullanıcı
29 Ocak 2018
84
0
0
Google Adsense Nedir ? işte cevabı..AdSense, çevrimiçi içeriğinizle birlikte hedeflenen reklamların gösterilmesi yoluyla para kazanmanın ücretsiz ve kolay bir yoludur.
AdSense ile site ziyaretçilerinize alakalı ve ilgi çekici reklamlar gösterebilirsiniz ve reklamların genel görünümünü, web sitenize uyumlu olması için özelleştirebilirsiniz.

AdSense'in diğer reklam ağlarından farkını merak ediyorsunuzdur

Google AdSense , sitenize Google AdWords reklamları sağlamasıyla diğerlerinden ayrılır.Bunun anlamı şu
Google daha sonra reklam türüne bağlı olarak reklamlara yapılan kullanıcı tıklamalarına veya reklam gösterimlerine göre sitenizde gösterilen reklamlar için size ödeme yapar.
AdSense, reklam alanlarınız için rekabet, daha alakalı reklamlar ve tüm çevrimiçi içeriğiniz için reklam fırsatlarında anlamına gelen geniş bir reklamveren talebine anında ve otomatik olarak erişim sağlar.

Hangi reklamın görünmesini istiyorsanız seçmeniz gerekmiyor çünkü hedef kitleye göre adsense reklamları otomatik olarak veriyor.


AdSense nasıl çalışır ?

Google AdSense, web sitesi sahiplerine sundukları çevrimiçi içerik üzerinden para kazanmaları için bir yol sunar. AdSense, içeriğiniz ve ziyaretçilerinize göre metin reklamlar ve görüntülü reklamları sitenizle eşleştirerek çalışır. Reklamlar, ürünlerini tanıtmak isteyen reklamverenler tarafından oluşturulur ve ödenir. Bu reklamverenler her bir reklam için farklı bir tutar ödediklerinden, kazanacakları tutar da değişecektir.

AdSense'in çalışma şeklini 3 basit adımda webmastersitesi olarak açıklamaya çalışacağız1. Reklam yerleri olan alanları kullanılabilir hale getirirsiniz.
2. En yüksek ödemeyi yapan reklamlar sitenizde gösterildikten sonra..
3. Ödeme alınır.

Sitenize reklam kodu yapıştırarak ve reklamların görünmesini istediğiniz yeri seçerek web sitenizin reklam alanlarını uygun hale getirirsiniz.
Reklamverenler, ise açık artırma ile reklam alanlarınız için teklif verir. En yüksek fiyatlı reklam, sitenizde gösterilir.
Ödemelerinizi aldığınızdan emin olmak üzere sitenizdeki reklamlarınız için tüm reklamverenlerin ve ağların faturalandırılması işlemiyle bizzat google adsense ilgilendiğini bizlere söylüyor.

Bununla ilgili sorularınız olursa konuya veya bana özel mesaj atabilirsiniz.
 
Son düzenleme:

Benzer konular