FATRANK – Google Sıralama Takip Eklentisi – Chrome

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bilgi Arşivi kategorisinde Noventa tarafından oluşturulan FATRANK – Google Sıralama Takip Eklentisi – Chrome başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,442 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bilgi Arşivi
Konu Başlığı FATRANK – Google Sıralama Takip Eklentisi – Chrome
Konbuyu başlatan Noventa
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Noventa

Noventa

Kayıtlı Üye
6 May 2018
36
0
6
www.dogushan.com
Offline


Kullandığım ve tavsiye ettiğim tarayıcı eklentilerinin başında Fatrank gelmektedir. Birkaç konuda bana yardımcı olan bu eklenti sayesinde basit ve hızlı olması gereken işlemlerimi gerçekleştirebiliyorum. Peki Google Chrome eklentisi ne işe yarıyor ?

Fatrank, Fatjoe isimli firma tarafından ücretsiz olarak yayınlanan Google Sıralama takibi eklentisidir. Sitenizin, Google aramalarında kaçıncı sırada olduğunu tespit etmenizde size yardımcı olmaktadır. Ve kullanımı oldukça basittir.

Fatrank Nasıl Yüklenir?
  • BU ADRESİ AÇIN!
  • Ekranda yer alan “Chrome’a Ekle” butonuna tıklayın.
  • “Uzantı Ekle” seçeneğine tıklayın.
  • Sağ üst kısımda bir kutu açılacak ve eklentinin yüklendiği yazacak.
Fatrank Nasıl Kullanılır?
  • Öncelikle site adresinizi açıyorsunuz.
  • Ardından sağ üstte yer alan sarı renkli Fatrank simgesine tıklıyorsunuz.
  • Bir kutucuk açılıyor, kutucuktaki metin alanına arama sonucunu göreceğiniz kelimeyi yazıyorsunuz.
  • Ardından eklenti size belirttiğiniz kelimede kaçıncı sırada olduğunuzu bildiriyor.
Tüm Arama Sonuçları Yer Alıyor mu?
Dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de belirlenen kelimedeki tüm sonuçları tarayıp taramadığı yönünde. Ücretsiz olması ve direkt tarayıcınız üzerinden işlem yapmasından dolayı Fatrank, arama sonuçlarındaki ilk 100 sıralamayı kontrol etmektedir. Eğer siteniz ilk 100 içinde yer alıyorsa, sıralamasını göstermekte; eğer ilk 100 içinde değilse sitenin arama sonuçlarında ilk on sayfada olmadığını belirtir.

Dil Seçeneği Bulunuyor mu?
Kimi zaman ülke ve dil seçeneklerine göre sonuçları listelemek isteyebilirsiniz. Bu konuda da Fatrank oldukça verimli. Kutunun sağ kısmında bulunan ikincil alanı açarak ülke seçimi yapabilirsiniz. Sonuç listelenirken belirleyeceğiniz ülkenin sonuçları sizlere sunuluyor. Böylece en gerçekçi, lokal sonuçlarınıza ulaşabiliyorsunuz.

Yukarıda belirtilenleri göz önünde bulundurduğumuzda Fatrank Google Chrome Eklentisi oldukça verimli. Aşırı bir beklentinizin olmaması gerektiğini söyleyebilirim. Çoklu sorgulama vb. gibi özellikleri bulunmuyor. Ama şuanki durumu ile oldukça iş gören bir eklenti.

Kaynak: https://www.dogushan.com/fatrank-google-siralama-takip-eklentisi-chrome/